Громадські організації підготували звернення на ім’я голови Херсонської міської військової цивільної адміністрації та депутатів Херсонської міської ради про перейменування однієї з вулиць Херсона на честь Богдана Бандери.
За словами ініціатора звернення, директора Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери Ярослава Коретчука, в 1943-1944 роках молодший брат Провідника ОУН Степана Бандери — Богдан Бандера — організовував підпілля ОУН у Херсонській та Миколаївській областях, пишуть “Вікна”.
“Громадськість Прикарпаття, батьківщини відомого політичного діяча, символа боротьби за незалежність України Степана Бандери звертається до Вас з пропозицією-проханням на виконання Закону “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”, з метою увічнення пам’яті про осіб, які внесли вагомий вклад у боротьбу за незалежність Української держави, розглянути питання перейменування однієї з вулиць міста Херсон іменем Богдана Бандери — молодшого брата Степана Бандери — учасника національно-визвольних змагань, який з початком окупації України нацистськими військами працював у підпіллі під псевдонімами «Митар» та «Лемко», а у 1941 році керував Калуським окружним проводом ОУН на Прикарпатті. Тоді ж із першими похідними групами ОУН вирушив на південь України де налагоджував націоналістичне підпілля на Херсонщині й Миколаївщині. За найбільш поширеною версією вбитий радянськими військами у 1944 р. в с. Піски Баштанського району Миколаївської області”, — йдеться у зверненні активістів з Прикарпаття.
Раніше пошуковці комунального підприємства Івано-Франківської обласної ради “Пам’ять” мали намір вирушити на Миколаївщину, аби віднайти могилу Богдана Бандери та перепоховати в Старому Угринові на Прикарпатті.
Читайте також: Уряд запустив єдину платформу допомоги врятованим від війни українцям