Сьогодні, 15 червня, в Івано-Франківській облдержадміністрації відбулось виїзне засідання комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти.
Темою зустрічі стали гірські загальноосвітні школи. На прикладі Івано-Франківської області чиновники та депутати обговорили стан і перспективи розвитку.
Директор департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОДА Віктор Кімакович розповів про стан справ у школах гірської місцевості. З його слів, 34% шкіл нашої області є високогірними.
Малокомплектними є не всі школи. «Це не катастрофічна проблема, але вона присутня. Ми нікуди не можемо подітись від інтернатів. Вони потрібні. Всі вчора бачили стан доріг. Для підвезення учнів використовують 77 автобусів», – каже Кімакович.
Але проблемою залишається те, що в багатьох місцях підвіз фізично не можливий. Учні йдуть від 1 до 9 кілометрів, долаючи шлях до школи чи до транспорту. Зараз у школах запроваджують інклюзивне навчання.
«Такі школи потребують більшу кількість ремонтів», – скаржиться чиновник.
У косівському районі було 15 інтернатів, зараз залишився один. У Верховинському районі вдалось інтернати залишити, але через відсутність фінансування їх кількість може зменшитись.
Очільник департаменту пропонує народним депутатам закупити автобуси з підвищеною прохідністю, які оснащені повним приводом.
Зі слів голови Верховинської РДА Олега Лютого, він щодня по дорозі на роботу підвозить 5-7 дітей до школи, через відсутність можливостей туди добратись.
Директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Юрій Кононенко каже, для всіх пропозицій потрібне фінансове обгрунтування. Адже після затвердження нововведень міністерством освіти потрібне затвердження міністерства фінансів. Для того, щоб просувати свою позиції швидше, потрібні розрахунки.
Читайте також: «Ми щось робимо»: у Франківську відбувається засідання комітету ВРУ щодо стану гірських шкіл.