Прикарпатські депутати хочуть звернутися до уряду щодо пункту пропуску на кордоні з Румунією

  • Депутати Івано-Франківської обласної ради звернулися до уряду щодо відкриття пункту пропуску на кордоні України з Румунією.

    Так, сьогодні, 3 грудня, в Івано-Франківській обласній раді відбулося засідання постійної комісії з питань європейської інтеграції, міжнародного співробітництва, інвестицій та розвитку туризму. Під час засідання обговорили звернення обласної ради щодо необхідності відкриття пункту пропуску на українсько-румунському кордоні.

    Голова постійної комісії обласної ради з питань європейської інтеграції, міжнародного співробітництва, інвестицій та розвитку туризму Ігор Дебенко розповів, це питання є одним з основних.  Будівництво пункту пропуску з’явилося у проєкті урядової програми розвитку українських Карпат на найближчі роки. За словами Дебенка, проблема у тому, що кошти на будівництво дороги до пункту – приблизно один мільярд гривень – закладені не з державного бюджету. Будувати її мають винятково за кошти місцевих бюджетів.

    “Це питання ми підіймаємо вже роками. Однак все закінчується тим, що на практиці нічого не виходить. Пропускний пункт – це для нас стратегічний об’єкт. Мені цікаво, де обласна рада має знайти ці гроші? Очевидно, що без участі держави самотужки місцевому бюджету це зробити нереально. Якби обласна рада мала відповідний фінансовий ресурс – такої проблеми не було б, дорога вже б давно була зроблена, і пункт пропуску би функціонував”, – запевняє голова комісії.

    Ігор Дебенко каже, що Івано-Франківська область має приблизно 37 км кордону з Румунією і при цьому це єдина область в Україні, яка не має жодного пункту переходу з іншою країною.

    “Румунія наш стратегічний партнер. Чекаємо на кроки з української сторони. Якщо цей пункт включили у свою програму, то дайте можливість її реалізувати. Саме з цією метою ми приймаємо відповідне звернення”, – наголошує він. 

    Начальник відділу з питань міжнародних зв’язків, інвестицій та проєктної діяльності виконавчого апарату обласної ради Юрій Цимбалюк говорить, що перш за все необхідно обмінятися нотами з урядом Румунії, щоб цей пункт не став фікцією, а існував реально на папері. Потім необхідно робити більш конкретні дії, такі як будівництво дороги та пропуску, визначення його критеріїв роботи. 

    “Основне – щоб він був внесений у перелік переходів між Україною та Румунією. Але треба зауважити, що самого пункту перепуску немає у постанові Кабміну. Є дорога, але пункту немає. Мусить ще й бути будівля, КПП, місця прожиття для працівників тощо”, – каже Цимбалюк.

    Згодом це звернення розглянуть на сесії обласної ради.

    Нагадаємо, на українсько-польському кордоні запрацював тимчасовий пункт пропуску. 

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!