Прикарпатські енергетики розповіли, коли чекати вимкнень світла

 • «Укренерго» попереджає про можливі вимкнення.

  Причина – проведення ремонтних робіт на пошкоджених енергетичних об’єктах у рамках підготовки до опалювального сезону. 

  Як пишуть у Прикарпаттяобленерго, наразі, згідно з даними Міненерго, енергетична система працює стабільно, а генерація повністю забезпечує споживання. Однак, за даними відомства, через ракетні обстріли з боку РФ з жовтня минулого року до березня поточного року, на українських ТЕС було пошкоджено 19 блоків, деякі з них по кілька разів.

  Серйозні ушкодження отримали також гідроелектростанції та теплоелектроцентралі.

  Енергетики продовжують фіксувати пошкодження інфраструктури внаслідок постійних ворожих обстрілів на прифронтових та прикордонних з РФ територіях. 

  Не так давно пройшла інформація про можливі вимкнення, але потім Міністерство енергетики офіційно спростувало цю інформацію, мовляв це фейк. Але вже 16 травня до споживачів доносять оперативну інформацію – готуйтеся, вимкнення все ж таки будуть. Ми готуємось до вимкнень”, – коментує Олег Сеник, технічний директор АТ «Прикарпаттяобленерго».

  Минулого тижня енергетики отримали офіційного листа від «Укренерго», яке попереджає, що у випадку гострого дефіциту потужності ймовірні застосування погодинних вимкнень.

 • Але ще раз для розуміння, офіційну інформацію про вимкнення і відповідні вказівки обленерго отримує від «Укренерго», яке відповідає за баланс електроенергії та дотримання стійкості електросистеми. За той проміжок часу, поки графіки не застосовувались, ми доопрацювали схеми мереж та виокремили більше адрес, сформували нові шість черг замість чотирьох, заради соціальної справедливості”, – пояснює Сеник.

  Тому енергетики радять не чекати повідомлення про застосування графіків, а з’ясувати чергу вимкнень за своєю адресою уже зараз. Це можна зробити на сайті компанії за кнопкою «Графіки аварійних вимкнень» та у Viber за кнопкою «Черга вимкнень».

  Читайте також: За відмову від паспорта РФ окупанти вимикатимуть світло мешканцям окупованих територій

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!