Прикарпатські ОТГ не встигають освоювати гроші з держбюджету

 • Сьогодні, 15 жовтня, в Івано-Франківську відбулась нарада у першого заступника голови облдержадміністрації Марії Савки з керівниками структурних підрозділів ОДА і територіальних органів виконавчої влади.

  Одним із питань порядку денного стало використання коштів субвенції та грошей з Державного фонду регіонального розвитку.

  Віра Смачило, начальниця Головного управління Державної казначейської служби в Івано-Франківській області, розповіла про стан справ у цій сфері.

  “Станом на 1 жовтня інфраструктурна субвенція для ОТГ склала 47.5 мільйонів гривень. Ці кошти йдуть для 30 об’єднаних територіальних громад, але не всі ними користуються. Космацька ОТГ, до прикладу, взагалі не використала інфраструктурну субвенцію. Дуже малий відсоток використання – у Загвіздянській ОТГ”, – сказала Віра Смачило.

  Всього по цій субвенції заплановано виділити кошти на 900 об’єктів, 500 з яких все ще не фінансуються. Марія Савка запевнила, що ОДА робить все можливе, але у громадах подекуди просто не вміють розпоряджатися грошима.

  За словами Віри Смачило, схожа ситуація і з іншими субвенціями – екологічною та дорожньою. Наразі громади  використали 30-50% від виділених державою грошей.

  До теми: Медикам Коломийщини боргують 11 мільйонів гривень

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!