Спільні дослідження стосуватимуться лікування хвороб, екології, нових матеріалів та технологій, енергозбереження тощо. У проєктах братимуть участь 8 українських вишів та 4 наукових установи з різних регіонів України – Києва, Одеси, Львова, Івано-Франківська, Тернополя, Харкова.
“Литва є нашим стратегічним партнером за багатьма напрямами. Так, у сфері науки ми маємо вже 26 років продуктивного діалогу та успішної співпраці. За цей час наші науковці разом впровадили 38 проєктів, плюс зараз завершують роботу в 13 спільних проєктах, розрахованих на 2018-2019 роки. За кількістю проєктів це другий показник серед усіх країн, з якими зараз виконуємо двосторонні дослідження, більше маємо лише з Польщею”, – зазначив перший заступник Міністра освіти і науки України Юрій Полюхович, який є головою української частини Комісії.
Він нагадав, що конкурс на 2020-2021 роки було оголошено в березні цього року. Загалом на нього надійшло 72 проєкти від 53 вишів, 18 наукових установ та 1 лабораторії. Усі вони пройшли незалежну наукову експертизу в обох країнах – саме на основі оцінок експертів Комісія приймала рішення про відбір проєктів.
Це проєкти, які з обох сторін одержали найвищі оцінки експертів. Також враховувався регіональний баланс та розподіл за пріоритетними напрямами.
Читайте також: В Івано-Франківську відкрили Центр освітніх інновацій