Прикарпатські торговці алкоголем і тютюном заплатили понад мільйон гривень штрафів

 • Як повідомили в управлінні контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Головного управління ДФС в Івано-Франківській області, з початку року податківці провели 119 перевірок суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність у сфері торгівлі алкоголем і тютюном.

  За їх результатами виявили низку  порушень та застосували фінансові санкції, на суму 1 мільйон 35 тисяч 900 гривень. Найбільш поширеними порушеннями були:

  • роздрібна торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами без відповідної ліцензії – 27 випадків;
  • торгівля алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін – 24 випадки;
  • продаж алкогольних напоїв на розлив для споживання на місці у відділі магазину, який немає статусу суб’єкта господарювання громадського харчування – 21 випадок;
  • зберігання (реалізації) алкогольних напоїв немаркованих марками акцизного податку – два випадки;
  • реалізація алкогольних напоїв особою, яка не досягла 18 років – один випадок.

  Крім того, за результатами перевірок податківці анулювали 11 ліцензій на право реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів за продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років.

  Нагадаємо, що відповідно до чинного законодавства, продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім карається анулюванням ліцензій та штрафними санкціями. Розмір штрафу, який застосовується до суб’єкта господарювання, складає 6800 гривень.

  Крім того, втратити ліцензію можна за продаж алкоголю та тютюну у невизначених для цього місцях або ж несплату чергового платежу за ліцензію протягом 30 днів від моменту її призупинення.

  Читайте також: На Прикарпатті чоловік заплатив майже 30 тисяч аліментів дітям, щоб виїхати за кордон.

  Фото – ілюстративне.

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!