10 тисяч порцій сухого борщу упродовж місяця виготовили та відправили бійцям на фронт волонтерки з Прикарпаття. Така ініціатива належить Людмилі Дорошенко.
Спершу жінка налагоджувала процес та виробництво вакуумованих заготовок страви зі своїми сусідами та друзями. Тепер, розповідає Людмила, разом із ними волонтерять вимушені переселенці та матері українських захисників, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на “Суспільне Карпати”.
Польову кухню з усім необхідним обладнанням волонтерки розгорнули на подвір’ї приватного будинку. На ній і виготовляють сухі борщі для українських захисників. Інгредієнти для цієї страви використовують традиційні – картоплю, буряк, моркву, капусту, м’ясо та зелень. Спершу всі овочі чистять та нарізають.
Волонтерка Наталія Веселовська розповідає, що допомагає на кухні із самого початку. З її слів, щоб вдосконалити смакові якості страви, жінки спершу багато експериментували.
“Одного вечора до мене прийшла Люда Дорошенко з усім набором для борщу. І ми пробували нарізати овочі різними шматками. Ми пробували потерти, кубиками й це все висушити. Наступного дня дегустували, пробували, яке і що на смак. Щось висохло гарно, щось ще має висохнути. Тобто це був шлях таких проб, помилок. І коли ми пробували перший борщ, поміркували, як його можна удосконалити”, — розповідає Наталія Веселовська.
Після того, як овочі почистили та порізали тоненькими скибками або шматочками, їх ставлять сушитися. Деякі інгредієнти жінки додатково відварюють, наприклад, картоплю та м’ясо. З однієї заготовки виходить до семи порцій борщу, термін придатності якого – три місяці.
З кожним днем господині отримують усе більше замовлень. Однак для розширення потужностей виробництва, каже Людмила, потрібне просторе приміщення, оснащене необхідним обладнанням. Адже того, що волонтери мають зараз, недостатньо.
Хоч борщ має і не зовсім звичний вигляд, та на смак, запевняють волонтерки, він традиційний. Вакуумовані заготовки достатньо залити окропом, почекати 15 хвилин і воїни зможуть поїсти гарячих страв навіть на лінії фронту.
Читайте також: Калуські волонтери відправили на передову ексклюзивний “Бандеромобіль”