Прикарпатський школяр розробив систему моніторингу спалювання сухостою

  • Прикарпатський школяр, учень ліцею імені Івана Пулюя Мирослав Возняк розробив систему моніторингу і оперативного реагування на спалювання сухого листя і сміття з використанням соціальних мереж.

    Завдяки цьому він став “Кращим винахідником-2021”, інформує Суспільне Карпати.

    “Пожежі внаслідок спалювання листя — дуже болюче питання. Тож я вирішив створити програмний комплекс, який буде дозволяти ековолонтерам і звичайним людям відстежувати і фіксувати такі підпали у соціальних мережах, — каже винахідник. — Такий мобільний додаток буде інформувати, де потрібно гасити пожежі. У додатку є карта і анкета”.

    За словами Мирослава Возняка, на карті фіксуватимуть місце підпалу, а в анкеті — місце, дату і рівень підпалу. Повідомлення про пожежу приходитиме тим, у кого є додаток. Таким чином, каже винахідник, можна легко зорієнтуватися, де пожежа. До гасіння таких загорань зможуть долучитися ековолонтери. Наступний крок — співпраця ековолонтерів та пожежників.

    Мирослав Возняк зазначив, що мобільний додаток уже проходить стадію тестування. Вже невдовзі винахідник планує запустити його у вільний доступ для завантажування. Наразі додаток працюватиме на території Івано-Франківської міської ТГ. Однак з часом планують розширити його дію на усю територію України, щоб фіксувати великі лісові пожежі. Свій виграш у сумі п’ять тисяч гривень винахідник планує вкласти у подальший розвиток проєкту.

    Звання “Кращий винахідник-2021” хлопець отримав за перемогу у ІІ міжнародному учнівському конкурсі “Врятуймо планету разом!”, розповіла директорка Івано-Франківського центру освітніх інновацій Марія Починок. На базі цього Центру відбулися змагання винахідників. За словами Марії Починок, всього на конкурс подали 47 проєктів, 21 з них — призові місця. Крім України, участь у конкурсі взяли учні з Чехії, Латвії, Канади, Франції та Нідерландів.

    “Серед робіт-переможців — прилад для переробки пластику, сканер температури, інтелектуальна гра “Лазерний лабіринт”, ековироби, Smart Bus, спосіб економного використання води у домашніх умовах, крафтовий папір з опалого листя, фермерські альтернативи, медичні та біологічні дослідження, термоелектричний пристрій для централізованого опалення, технології розумного будинку і способи сортування сміття”, — розповіла Марія Починок.

    До слова, це не перший винахід ліцеїста. Раніше учень розробив “Мобільний додаток в умовах пандемії”, який інформує жителів та гостей Івано-Франківська, у яких місцях є найвищий та найнижчий ризик захворіти на COVID-19.

    До теми: П’ять пожеж: на Прикарпатті згорів гектар трави

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!