Прикарпатський скульптор створює пам’ятник Грушевському для міста Маріуполь

 • Проєкт пам’ятника Грушевському, який планують встановити у Маріуполі, створив коломийський скульптор Василь Андрушко.

  Зініціював створення постаменту керівник ГО “Центр творчих ініціатив “Єдність” міста Маріуполь Анатолій Бутенко, інформує “Суспільне”.

  Пам’ятник встановлять на вулиці, яка названа на честь Михайла Грушевського. За словами Анатолія Бутенка, це буде перший на Донеччині пам’ятник Михайлу Грушевському.

  Крайня точка, де є скромний пам’ятник, – у селищі Гоголеве Полтавської області. У Черкаській області немає, Сумській, Дніпропетроській немає. Ми плануємо поставити пам’ятник Грушевському за 70 км від офіційного кордону з Росією. Він буде стояти обличчям у бік Донецька. Сподіваємося, що його магічний погляд приверне увагу тих, хто знаходиться в окупації, і вони зрозуміють, що Україна простягне руку, що ми готові до миру, а вони поставляться до нас з розумінням“, – додав Бутенко.

  Скульптор Василь Андрушко розповідає, що вже почав роботу над пам’ятником. У своїй коломийській майстерні він виготовить ліплення з глини у натуральну величину. Потім зніматиме форми. Цей виріб відправлять у Львів, де пам’ятник оздоблять бронзою.

  До теми: у Франківську влаштували перформанс живих скульптур

  Головне фото – ілюстративне

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!