Сьогодні, 7 лютого, у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника відсвяткували китайський Новий рік.
Китайський Новий рік розпочався 25 січня і триває 15 днів. Завтра, 8 лютого, останній день святкувань. У рамках свята провели майстер-класи з китайської вирізки, плетенки, каліграфії та ушу, мистецтва єдиноборства, та різноманітні презентації.
Також студенти-китаїсти виконували пісні китайською мовою та танцювали. Організаторка свята, старший викладач кафедри загального та германського мовознавства Ірина Ілійчук каже, що викладає в університеті з 2016 року, і саме з того часу в закладі святкують китайський Новий рік.
Серед учасників – наймолодша учасниця, якій 5 років, Гау Марія Ніколь на заході співала пісні українською та китайською мовою.
«У Китаї вважають, що це свято весни. Студенти навчилися традиційний китайський танець. Буде цікаво для усіх. Китайці, як і українці, також цінують родинне єднання у цей день. Найважливіше – треба бути з батьками. На столі обов’язково мають бути пельмені», – каже Ірина Ілійчук.
Волонтерка Чжан Юаньюань розповідає, що до Івано-Франківська приїхала пів року тому. Тут їй дуже сподобалося. Каже, що місто чисте, люди доброзичливі, а кухня смачна.
«Ми багато працюємо, тому тільки на Новий рік можемо побути всі разом. В Україні це свято майже так само, як у Китаї. Також запускаємо феєрверки та збираємося родиною за одним столом», – каже Чжан.
Ректор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Ігор Цепенда каже, що святкувати це китайське свято – уже традиція.
«Це добра традиція для студентів. Це одна з найбільших країн світу, тому знати мову і культуру, вивчати їх – означає бути успішнішими», – каже Ігор Цепенда.
Читайте також: Франківськ виділив 150 тисяч, щоб допомогти китайському місту боротися з коронавірусом