Прикарпатський університет відсвяткував китайський Новий рік

Сьогодні, 7 лютого, у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника відсвяткували китайський Новий рік.

Китайський Новий рік розпочався 25 січня і триває 15 днів. Завтра, 8 лютого, останній день святкувань. У рамках свята провели майстер-класи з китайської вирізки, плетенки, каліграфії та ушу, мистецтва єдиноборства, та різноманітні презентації.

Також студенти-китаїсти виконували пісні китайською мовою та танцювали. Організаторка свята, старший викладач кафедри загального та германського мовознавства Ірина Ілійчук каже, що викладає в університеті з 2016 року, і саме з того часу в закладі святкують китайський Новий рік.

Серед учасників – наймолодша учасниця, якій 5 років, Гау Марія Ніколь на заході співала пісні українською та китайською мовою.

«У Китаї вважають, що це свято весни. Студенти навчилися традиційний китайський танець. Буде цікаво для усіх. Китайці, як і українці, також цінують родинне єднання у цей день. Найважливіше – треба бути з батьками. На столі обов’язково мають бути пельмені», – каже Ірина Ілійчук.

Волонтерка Чжан Юаньюань розповідає, що до Івано-Франківська приїхала пів року тому. Тут їй дуже сподобалося. Каже, що місто чисте, люди доброзичливі, а кухня смачна.

«Ми багато працюємо, тому тільки на Новий рік можемо побути всі разом. В Україні це свято майже так само, як у Китаї. Також запускаємо феєрверки та збираємося родиною за одним столом», – каже Чжан.

Ректор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Ігор Цепенда каже, що святкувати це китайське свято – уже традиція.

«Це добра традиція для студентів. Це одна з найбільших країн світу, тому знати мову і культуру, вивчати їх – означає бути успішнішими», – каже Ігор Цепенда.

Читайте також: Франківськ виділив 150 тисяч, щоб допомогти китайському місту боротися з коронавірусом

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!