Прикарпатський вівчар тримає понад 500 елітних кіз та овець (відео)

 • У нього більше п’яти сотень кіз та овець. І майже усі – мають імена. Прикарпатський вівчар Василь Стефурак вже 10 років поспіль займається вівчарством. У його господарстві сотні елітних порід свійських тварин.

  Прикарпатський фермер Василь Стефурак змалку любив тварин. Утім зайнятись вівчарством зміг лише після повернення з заробітків – 10 років тому. Нині у його господарстві близько пів тисячі овець та кіз. Більшості з них фермер навіть дав імена. Каже, це дозволяє їх розпізнавати. Проте, зізнається пан Василь, вівчарство в Україні занепадає. А все через слабкі породи овець, які не дають прибутку і часто гинуть, інформує РАІ.

  Тепер в господарці фермера  не одна елітна порода овець, баранів та кіз. Їх завозили із  Шотландії, Австрії, Англії чи Німеччини. Найважливіше, ділиться фермер, акліматизувати цих тварин в Україні. Від цього залежить їх продуктивність.

  Віднедавна Василь Стефурак пропонує місцевим і туристам хамон власного виробництва. Рецепт із самої Австрії. Хамон фермер  виготовляє з ноги породистого  барана. Каже, тут важливо, аби спеції та інші інгредієнти були натуральними. М’ясо,  оброблене спеціями, має маринуватись близько шести тижнів. І тільки тоді – його можна їсти.

  Читайте також: На Прикарпатті побільшало фермерських господарств

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!