Прикарпатським дітям-сиротам куплять 17 квартир за кошти держбюджету

 • 17 квартир за кошти державної субвенції зможуть купити діти-сироти з Івано-Франківської області. Минулого року придбали 27 таких квартир на суму понад вісім мільйонів гривень.

  Про це розповіла заступниця начальника обласної служби у справах дітей Віталія Попович, пише “Суспільке.Карпати”.

  “Сьогодні в нашій області на квартирній черзі перебуває 130 дітей-сиріт та осіб з числа сиріт у віці від 16-ти до 23-х років. Звичайно, не всі вони можуть отримати. Купуємо там, де житло вкрай необхідне. Також порядок отримання визначає обласна комісія, зважаючи на квартирну чергу”, – розповіла посадовиця.

  За словами Попович, до 2017-го року на Прикарпатті діяла програма матеріальної підтримки дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування. Житло їм купували за гроші обласного бюджету. З 2017-го року для таких потреб держава надає субвенцію.

  “Цьогоріч розподіл субвенції відбувся у серпні, а вже у жовтні місцеві бюджети отримали кошти. Відтак, дитина має рік, щоб придбати житло. Пошуком квартири займаються самі діти або їхні опікуни”, – зазначила чиновниця.

  Окрім того, на утримання дітей-сиріт держава щомісячно виділяє від двох з половиною прожиткових мінімумів. Якщо ж у них є інвалідність – сума збільшується до 3,5 мінімуму. Така допомога нараховується від того моменту, коли надається статус дитини-сироти чи позбавленої батьківського піклування, і до 23 років.

 • “При досягненні 18-ти років дітям виділяється з місцевого бюджету одноразова допомога у сумі 1810 грн. Якщо ж дитина перебуває на повному державному забезпеченні, то їй видається пакунок вартістю 40 неоподатковуваних мінімумів і одноразова сума у розмірі шість прожиткових мінімумів. Окрім того, у цієї категорії дітей-сиріт накопичуються кошти на рахунку, які вони отримували щомісяця”, – каже Віталія Попович.

  Загалом, на Івано-Франківщині проживає 1296 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування.

  Читайте також: В Івано-Франківську атовцям вручили ще 14 квартир (список)

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!