На Прикарпатті водяний млин хочуть перетворити на туристичний об’єкт

 • У селі Нижнів Тлумацького району Івано-Франківщини занедбаний млин пропонують відновити та перетворити на туристичний об’єкт.

  Про це повідомив директор КП “Дністровський регіональний ландшафтний парк імені Сергія Дідича” Михайло Ковтун у Facebook-спільноті “Тлумаччина туристична”.

  Натрапив на фото нижнівського млина. Ще декілька років тому пропонував відновити його як туристичний об’єкт. … Отож , давайте це зробимо. Варіантів, як його відновити, є багато, як і нюансів“, – зазначив Михайло Ковтун.

  Він зауважив, що деякі елементи млина досі збереглися.

  Як розповів Михайло Ковтун кореспонденту “Укрінформу”, старий водяний млин стоїть біля річки Млинівка, за 200 м до Дністра. За легендами місцевих жителів, на цьому млині ще козаки мололи порох. Відтак, припускають, що водяний млин тут стояв ще у XVII столітті. За радянської влади водяний млин належав колгоспу. Ще у 1990-х селяни пам’ятають старого мельника, який тут молов борошно на хліб, а з початком приватизації млин опинився на господарській землі. У 2003 році, після чергової повені, млин зламався і став нікому не потрібним.

  Відновити цей млин – означає дати йому друге життя“, – стверджує Михайло Ковтун і водночас зізнається, що зробити це буде не просто.

  Усе, за його словами, зводиться до того, що млин стоїть на приватній землі. Господар не має наміру його ремонтувати, а активісти не можуть зайти на приватну власність. Тому єдиний вихід, каже Михайло Ковтун, звернутися до місцевої влади.

  Млин – пам’ятка архітектури місцевого значення. За можливості, можна викупити, або просити, щоб власник передав чи повернув млин у комунальну власність села для того, щоб можна було вкладати в неї кошти. Є ще можливість зробити його діючим“, – переконаний Михайло Ковтун.

 • Він зауважив, що в Україні залишилось всього шість водяних млинів і жоден з них вже не працює.

  Нагадаємо: Живопис і майстер-класи: у Франківську триває освітній проєкт “Наново”

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!