Прикарпатці вшанували пам’ять Михайла Вербицького в Польщі

 • Минулої суботи делегація Івано-Франківщини відвідала Підкарпатське воєводство Республіки Польща, щоб разом із представниками польської влади вшанувати пам’ять депортованих та знищених українців та автора музики до Державного Гімну України Михайла Вербицького.

  Прикарпатці взяли участь у скорботних заходах із вшанування пам’яті 366 українців, загиблих 3 березня 1945 року. Тоді підрозділи Польської армії крайової розстріляли 366 українців разом із парохом о. Володимиром Лемцьом, врятувались лише 36 українців.

  На заходах були присутні більше півтори тисячі осіб з України. Вони поклали квіти та лампадки до Меморіалу трагічно загиблим українцям.

  Згодом делегація з України вшанувала пам’ять творця музики Державного Гімну Михайла Вербицького у селі Млини неподалік Перемишля. У цьому селі в 1856 році він став парохом церкви та проживав до смерті – 7 грудня 1870 року.

  Делегати зі Львівщини, Тернопільщини, Івано-Франківщини та Прикарпатського воєводства спільно виконали Державний Гімн України та «Боже великий, єдиний, нам Україну храни». На завершення відбулось віче.

  «Уявіть собі, що незалежна Україна була лише в мріях отця Вербицького, коли він писав музику до Гімну України. Сьогодні ми з гордістю виконуємо Гімн, він єднає нас. Українці розкидані по світу. Але їх єднають такі місця, такі події, як нині. І доки пам’ять про тих людей живе, доти житиме й Україна», – наголосив радник Посольства України в Польщі Василь Зварич.

  Нагадаємо, На Прикарпатті пройшов “Кубок Гуцульщини”

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!