Прикарпатців запрошують до участі у фотоконкурсі для Вікіпедії

 • З 1 по 30 вересня відбудеться найбільший у світі міжнародний фотоконкурс об’єктів культурної спадщини “Вікі любить пам’ятки”.

  Мета проєкту – зібрати світлини всіх пам’яток нерухомої культурної спадщини України для ілюстрування статей у Вікіпедії, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на Івано-Франківську ОДА.

  Конкурсний список складається з понад 92 тисяч пам’яток нерухомої історико-культурної спадщини з усіх областей України, зокрема Криму.

  За попередні роки понад три тисячі учасників завантажили майже 330 тисяч світлин близько 38 тисяч об’єктів культурної спадщини – культових споруд, будинків, палаців. Проте більша частина культурної спадщини України все ще не має своїх світлин для Вікіпедії. Конкурс має на меті це виправити.

  “Запрошуємо долучатися до конкурсу, подавати свої фото, щоб показати унікальність історико-культурних об’єктів свого краю та привернути увагу до їх теперішнього стану. Участь у конкурсі можуть узяти всі охочі. Для цього протягом вересня слід завантажувати на Вікісховище світлини власного авторства, послуговуючись конкурсними списками пам’яток. Фотографії можуть бути зроблені в будь-який період часу; головне, щоб це були власні роботи. Також можна вантажити відео, де зображені пам’ятки”, – йдеться в повідомленні.

  Переможці конкурсу отримають цінні призи. Призовий фонд розподілять між авторами найкращих фотографій конкурсу загалом, авторами найкращих фото кожного регіону, учасниками, які сфотографували найбільшу кількість пам’яток в Україні та кожному регіоні, та переможцями спецномінацій. Окремою номінацією відзначатимуться автори, що вперше беруть участь у конкурсі.

 • Десять найкращих світлин культурної спадщини України змагатимуться на міжнародному рівні. Як взяти участь у конкурсі дізнавайтесь тут.

  Нагадаємо, на Прикарпатті суд зобов’язав посадовців захистити від руйнування національну пам’ятку

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!