Прикарпатців застерігають від використання фальсифікованих засобів захисту рослин

12 лютого, управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області організувало семінар для осіб, діяльність яких безпосередньо пов’язана з роздрібною торгівлею пестицидами та агрохімікатами, насінням та садивним матеріалом.

На цьому заході основна увага була приділена проблемам безпеки та наслідкам застосування фальсифікованих засобів захисту рослин в рамках інформаційної кампанії «СТОП нелегальні засоби захисту рослин», інформують в обласному Управлінні Держспоживслужби.

З метою підвищення рівня обізнаності споживачів щодо запобігання придбання фальсифікованих (контрафактних) засобів захисту рослин, учасникам семінару надали інформаційні буклети щодо можливих негативних наслідків під час придбання населенням фальсифікованих засобів захисту рослин.

Одним із питань було доведення до запрошених інформації щодо проведення моніторингу посівних якостей насіння, яке реалізується споживачам Прикарпаття. В рамках цього заходу буде проведено відбір зразків насіння з подальшим проведенням відповідних досліджень в державній установі «Івано-Франківська фітосанітарна лабораторія».

Учасникам семінару роз’яснили порядок здійснення державного нагляду (контролю) у частині роздрібної торгівлі засобами захисту рослин, насінництва та розсадництва, а також вимоги державних санітарних правил під час торгівлі пестицидами та агрохімікатами.

Актуальним для пристуніх було повідомлення про проведення інформаційної кампанії «НЕ РИЗИКУЙ», що здійснюється в рамках Міжнародного року охорони здоров’я рослин. Мета – підвищення обізнаності мандрівників про ризики завезення з рослинами (насінням) карантинних організмів на територію України, спонукання докласти можливих зусиль для зупинення розповсюдження нових шкідників та хвороб, утриматися від транспортування рослин, насіння, фруктів, овочів та квітів під час міжнародних подорожей.

Також спеціалісти ДУ «Івано-Франківська фітосанітарна лабораторія» представили учасникам семінару екземпляри карантинних організмів, що поширені на території області, та інші наочні матеріали.

До теми. Устриці з нововірусом: прикарпатців попереджають про небезпечні продукти.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!