Прикарпатцям радять, як не отруїтись блідою поганкою

 • На Прикарпатті триває грибний сезон і багато людей відправляються в ліс у пошуках грибних делікатесів. Однак, не кожному ці походи приносять довгоочікувану радість, адже кількість отруєнь дикорослими грибами щороку не зменшується.

  Як повідомляє пресслужба Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області, із двох тисяч видів грибів в Україні, їстівними вважаються близько п’ятисот. Отруєння викликають бліда поганка, мухомори, опеньки несправжні та багато інших. Одна бліда поганка, яка потрапила в їжу, може зашкодити цілій сім’ї. Недосвідчені грибники найчастіше приймають цей гриб за печерицю або сироїжку. Її отрута діє подібно до зміїної. Отруйні всі частини поганки, навіть спори. Смертельно отруйна речовина, яка міститься в цьому грибі, не руйнується навіть після сушіння або засолювання. Своїми отруйними спорами вона може забруднити їстівні гриби, якщо полежить поряд з ними в одному кошику.

  Щоб не поповнити список жертв блідої поганки, слід добре знати її відмінності від інших грибів, адже їстівні гриби і поганка мають багато схожих ознак:
  1. В отруйного і в їстівного гриба абсолютно однакові розміри ніжки, варіюються від 9 до 18 см, і шапочки (діаметр досягає 13 см).
  2. Забарвлення білосніжне, лише у блідої поганки може бути дещо зеленуватим.
  3. Схожість блідої поганки і печериці полягає в пластинчастій структурі грибів.
  4. Схожі гриби і м’якоттю: вона щільна і світла.
  5. У печериць і блідої поганки внизу ніжки є невелике потовщення, що має кільцеподібну форму.
  6. Шампіньйон і його отруйний побратим мають кільце, яке прикриває практично всю нижню частину шапки гриба.

  Незважаючи на велику кількість схожих рис, у блідої поганки і звичайних їстівних грибів існують і відмінності:
  1. Розміри грибів практично однакові, але у поганки, на відміну від шампіньйона, ніжка буде тоншою і менш м’ясистою.
  2. Відтінок шапки: в отруйного гриба колір на шапці і під ним обов’язково однаковий – білий або зеленуватий. А ось у печериці під шапочкою виявиться більш рожевий або коричневий колір.

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!