Прикарпаття на третьому місці в Україні з експорту та імпорту товарів

 • Обсяги експорту товарів в області у  2018 році становили більше, ніж 800 мільйонів доларів США, імпорту майже 800 мільйонів доларів США.

  До слова, обсяги експорту в 2018 році стали більшими на 38,1%, а імпорту – на 35%, ніж у 2017 році. Про це повідомляють у Головному управлінні статистики Івано-Франківської області.

  Cеред регіонів України за індексами експорту та імпорту товарів область посіла третє місце. Партнерами  області  у зовнішній торгівлі  товарами  були  нерезиденти  зі 109 країн світу.

  Найбільші експортні поставки здійснювалися до Румунії, Словаччини,  Індії, Польщі, Чехії, Туреччини, Італії, Білорусі, Російської Федерації, Латвії. Обсяг експорту товарів до країн Європейського Союзу становив 529,4 млн.дол. США або 64,6% від загальнообласного обсягу експорту та збільшився у порівнянні з 2017 роком на 42,2%.

  У товарній структурі експорту області значну частку займали обсяги полімерних матеріалів, пластмас та виробів з них, продукції хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості, механічних та електричних машин, деревини та виробів з деревини, мінеральних продуктів, живих тварин, продуктів  тваринного походження.

  У  розрахунку  на  1 особу  населення  в  області  експортовано  товарів  на 596 доларів США,  що відповідає 16 місцю серед регіонів держави.

  В обсягах імпорту вагомими були надходження з Російської Федерації, Німеччини, Білорусі, Польщі, Китаю, Румунії, Італії, Болгарії. Імпорт товарів з країн ЄС становив майже 300 мільйонів доларів США або 41,9% загальнообласного  обсягу  імпорту  та  зменшився  на 4,7%.

 • Серед імпортних надходжень найбільшу питому вагу займали обсяги мінеральних продуктів, механічних та електричних машин, продукції хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості. Значними були і обсяги імпорту полімерних матеріалів, пластмас та виробів з них, недорогоцінних металів та виробів з них, текстильних матеріалів та текстильних виробів.

  До теми: Руслан Марцінків вперше зустрівся із франківськими експортерами

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!