Прикарпаттю ще не виділили три мільйони гривень на операції при інфаркті міокарда

  • 15 березня за участю директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Мирона Матейка відбулася робоча нарада з головними штатними спеціалістами з хірургії та терапії, позаштатними спеціалістами з кардіології, неврології, кардіохірургії, судинної хірургії, нейрохірургії рентгенології та завідувачами відділень.

    Присутні обговорили низку питань, які стосувалися організації лікування хворих з серцево-судинною та судинно-мозковою патологією і їх забезпечення засобами медичного призначення, інформує прес-служба ОДА.

    Заступник головного лікаря обласного клінічного кардіологічного диспансеру Андрій Волинський нагадав учасникам наради про нормативний документ, який передбачає забезпечення кардіо стимуляторами всіх хворих, які цього потребують. За минулий рік в області було первинно встановлено 96 таких стимуляторів та 16 реімплантацій, тобто повторно. Адже, як наголосив спеціаліст, кардіо стимуляція передбачає повторне встановлення.

    «При нестачі коштів першочергово лікуватимуться пацієнти з кардіо стимуляторами, інфарктами та інсультами», – зазначила завідувач відділення мало інвазивних методів діагностики та лікування ЦМКЛ Лілія Сорохтей. За її словами, за 2016 рік зі 404 стентувань, які було зроблено спеціалістами центральної міської лікарні ургентним пацієнтам,  226  були жителі області, 178 – міста.

    Як зазначив Мирон Матейко, цьогоріч першочергово фінансуватиметься кардіологія та кардіохірургія. До слова, у минулому році на цю ланку медицини було спрямовано 2 мільйони гривень, цього року ця сума складе 3,5 мільйона гривень. Також додатково буде виділено 2 млн. гривень на оновлення оснащення кардіореанімації. Надходження цих коштів очікується вже у квітні.

  • Читайте також: депутати Франківської обласної ради не виділили кошти на операції при інфаркті міокарда.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!