Приміряла одяг та куштувала їжу: популярна британська блогерка відвідала Прикарпаття

 • Популярна блогерка з Великої Британії Єва Зу Бек помандрувала західною Україною й зняла декілька відеороликів для свого ютуб-каналу. Дівчина відвідала Львів, а також мальовничі Карпати. 

  Під час мандрівки блогерка завітала до села Шибене Верховинського району. Там вона познайомилася з корінними місцевими жителями та багатовіковими традиціями села. Туристка скуштувала карпатський мед та страви, приміряла одяг гуцулів та дізналася усе про їх побут, повідомляє “Галицький кореспондент” з посиланням на  “24 канал”.

  “Я їду до Шибеного – села, в якому живуть гуцули, корінний етнос цього регіону. Гуцули – слов’янський народ з власною культурою, діалектом та історією, який живе у цій частині України та сусідній Румунії від незапам’ятних часів. Нині, за оцінками, налічується лише близько 25 тисяч гуцулів”, – відзначила дівчина.

  Там блогерка познайомилася з родиною Максим’юків, які займаються традиційним для гуцулів бджільництвом. Іван та Марія разом 42 роки. Вони охоче розповіли про своє життя та працю, пригостили дівчину власним медом, домашнім сиром, маринованим перцем та свіжоспеченим хлібом за сімейним рецептом.

  Крім того, блогерка приміряла традиційне гуцульське вбрання – кожух, кептар, гердан, сорочку, попружку та запаску. Єва була вражена вишуканістю та самобутністю. 

  “Ви не знайдете такого в магазинах. Це – абсолютний витвір мистецтва”, – додала блогерка.

  Насамкінець, дівчина познайомилася з паном Миколою – останньою людиною в селі, яка виготовляє традиційні гуцульські дзвони пастухам для тварин яких випасають в горах.

 • “Відвідавши гуцульське село Шибене, я усвідомила, наскільки недооцінена ця частина України. Я не зустріла в селі жодного туриста, тут рідко можна побачити іноземців. Окрім багатих традицій та казкових ландшафтів, можливо саме це робить його таким затишним і створює відчуття, ніби ти потрапив у минуле”, – підсумувала мандрівниця.

  Нагадаємо, Прикарпатський Маріямпіль увійде до пілотного туристичного маршруту “ідеальних” ренесансно-барокових міст.  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!