Президент України на Прикарпатті відкрив міст, який в 2008 році зруйнувала повінь

Президент України Петро Порошенко сьогодні, 29 вересня, відвідує Прикарпаття.

Глава держави візьме участь у відкритті декількох інфраструктурних об’єктів. Спершу Петро Порошенко відвідав міст через Бистрицю Солотвинську у с. Драгомирчани, який у 2008 зруйнувала повінь.

Цього року на будівництво мостового переходу на км 103+555 а/д Н-10 Стрий – Івано-Франківськ – Чернівці – Мамалига (обїздна м.Івано-Франківськ, с.Драгомирчани) виділили 28,4 мільйона гривень. Сьогодні  на його відкриття прибув Петро Порошенко.

Початкова вартість проекту складала 123 млн грн., та в результаті міст побудували за 96.1 мільйонів гривень.

«Як приїхати в Прикарпаття, якщо немає моста? З 2008 року, не зважаючи на те, що приїжджали прем`єри, президенти, які  багато обіцяли, 19 мостів, зруйнованих повінню, залишалися не відремонтованими. 127 млн гривень  було заплановано на будівництво моста. Гроші виділялися, розкрадалися, а міст не будувався», – нагадав на відкритті Президент України. Тільки в період війни вдалося досягати поставлених пріоритетів. Одним з таких є будівництво мостів та доріг.

Петро Порошенко наголосив, що попереду роботи непочатий край. Адже наразі збудовано лише 4 мости. Ще 15 потребують відновлення. «Те, що роками не робилося, ми зуміли зробити під час війни», – заявив Президент. Також Петро Порошенко пригадав про хід судової та пенсійної реформ.

«Найгірше позаду. Будемо робити все, щоб настав мир. Щоб ми мирним шляхом звільнили Донбас і Крим. Впевнений в тому, що перемога буде за нами. Символічно, що ми зустрічаємося на мосту. Мости – це те, що об’єднує людей. І нікому не вдасться нас розколоти», – зазначив глава держави.

Василь Буджак, начальник Служби автомобільних доріг в області зазначив, що гарантія на об`єкт складає 60-70 років.

Загалом на Прикарпатті є 1177 мостів загальною протяжністю 27 кілометрів. В основному вони побудовані до 70-х років минулого століття. При належній експлуатації термін їхньої придатності становить до 70-ти років. Але оскільки фінансування на експлуатацію мостів завжди було обмеженим, то уже після 40-ка років вони потребували ремонтів.

Негайного ремонту на Прикарпатті потребують 55 мостів. Серед них мости у селах Старий Лисець, Сівка Войнилівська, Боднарів, Стопчатів, Буковець, Мошківці. Ще 34 мости наразі залишаються недобудованими. 16 з них – після повені 2008 року. Відтоді й досі діють ще 19 так званих об’їзних, тимчасових мостів, які не передбачені на таку тривалу експлуатацію та розраховані всього на 25% ймовірності перевищення рівня повеневих вод.

 

 

 

 

 

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!