Психолог і коуч із Німеччини розпочинає в Франківську унікальне навчання

 • Уже в квітні вперше в Івано-Франківську та в Україні загалом стартують унікальні курси з психології за авторським методом відомого німецького психолога, педагога, фінансового консультанта Ханс-Вольффа Графа. Модулі будуть корисними для всіх, хто цікавиться психологією або працює з людьми. В чому унікальність цього курсу і методики та яким чином можна буде використати набуті знання – у розмові з Ханс-Вольффом Графом.

  Пане Графе, чому люди мають вам повірити? У вас і справді такий великий досвід у психології?

  З 1975 року я ведучий семінарів з психології й менеджменту конфліктів, риторики й креативності, стрес-менеджменту, філософії, педагогіки й дидактики, вів семінари для керівників підприємств, мав цикли доповідей на економічні, педагогічні й психологічні теми в Лондоні, Парижі, Філадельфії, Будапешті, Лос-Анджелесі, Празі, Києві. Навчальні курси, які стартують в Івано-Франківську, я вже проводив у Німеччині, США, Австрії, Франції, Швейцарії, Польщі. Серед моїх учнів є чимало відомих спортсменів, бізнесменів, людей мистецтва. Ще в 1987 році я заснував некомерційну громадську організацію «Антропос – Для дітей цього світу», основною метою діяльності якої є забезпечення дітей можливістю зростати без тисків страхів, вільними й самостійними.

  Розкажіть у чому полягає суть вашого авторського методу індивідуальної транссистемної психології?

  Більшість психологів і психотерапевтів роблять помилку, намагаючись одним чи кількома методами, які вони вивчили, вирішити проблеми кожної людини. Тобто все має бути підлатано Фрейдом, Райхом чи іншими корифеями психології. Але той, хто думає лише в рамках однієї системи чи школи, дуже часто у практичній роботі наштовхується на межі своїх можливостей.

  Індивідуальна транссистемна психологія (ІТП) виходить із протилежної позиції. Вона є поєднанням різноманітних моделей мислення і концепцій багатьох шкіл, таким собі «ящиком з інструментами» для практичної роботи. Адже для кожної людини і для кожного конкретного випадку найкраще підходить якийсь свій інструмент, котрий і стане заповітним ключиком.

  «Ящик» складається приблизно з трьох десятків різних моделей мислення, частина яких знаходить успішне застосування на практиці вже десятиліттями. Деякі з них ми розширили та доповнили. Крім того, до нашого «ящика з інструментами» входять нові моделі мислення, розроблені нами за час нашої більше ніж сорокарічної практики. Наш план – надати можливість знайомства з цим арсеналом концепцій, пояснити їхнє теоретичне підґрунтя, а також показати шляхи практичного застосування.

  На кого орієнтовані курси і взагалі яка їхня мета?

  Семінари будуть відкритими для всіх охочих. Але насамперед курси будуть актуальними для психологів, педагогів, а також людей, які цікавляться психологією і тих, хто працює з людьми. А якщо ширше, то для всіх, хто хоче жити більш щасливим як в особистому, так і в професійному житті. Найбільше я радію, коли бачу, як люди, котрі вчилися в мене, нарешті усвідомлюють, що 99,9% їхніх страхів є фіктивними. Це справді успіх.

  В Івано-Франківську зараз проводять дуже багато різних семінарів, тренінгів і майстер-класів на теми, повязані з психологією. Яка основна відмінність ваших курсів?

  Більшість із тих тренінгів є великою мірою просто мотиваційними або коучинговими, які насправді з психологією не мають нічого спільного. Я ж пропоную кардинально інший підхід до психології, зокрема, до того, як підступитися до проблеми іншої людини.

  У якому форматі відбуватиметься навчання в проекті?

  Навчальний курс складається з шістьох модулів, кожен із яких триватиме по два дні (з 10.00 до 19.00 на вихідних). Перший модуль стартує вже у квітні. Учаснику зовсім не обов’язково записуватися одразу на цілий  курс. Варто спробувати себе в першому модулі, відстежити, наскільки йому це цікаво і корисно, і лише тоді вирішувати про подальше продовження навчання. По закінченні курсів учасники отримають відповідний сертифікат.

  Цей семінар – відпустка і відрядження водночас. Відпустка – бо головна тема кожного з модулів – це найважливіше у цьому світі, це ми самі. Відрядження – бо це будуть дні інтенсивної, насиченої й захопливої роботи над проектом: «Я – мій внутрішній і зовнішній світ». Будуть і роботи в групах, і в парах, словом, окрім теорії, матимемо багато інтенсивного практичного напрацювання.

  Де можна буде потім застосувати набуті знання?

  Будь-де: у вихованні своїх чи чужих дітей, в стосунках з партнером, для саморозвитку, в професії, пов’язаній із роботою з людьми…

  Про що розповідатимете під час першого модуля?

  Будемо досліджувати тріаду Тіла, Розуму й Душі та дізнаємося фактори, які впливають на ріст і розвиток цього трикутника. Перший модуль дасть можливість усвідомити першопричини власних страхів та комплексів, «паралізуючих установок». Відкрити для себе свою «внутрішню дитину», вчитися її чути, розуміти, підтримувати. Дізнатися про шляхи й інструменти позбавлення від страхів. Навчитися дивитися на проблеми, як на шанси. А також будемо досліджувати еволюцію людського мозку, розпізнавати психоігри і не дозволяти заманювати себе в них.

  Чому цього разу вирішили навчати саме в Україні?

  Я розумію, що намагатися щось змінити у Німеччині немає сенсу з одної простої причини – німцям занадто добре живеться. В той час як українці прагнуть змін, тягнуться до альтернатив. А нові шляхи завжди були девізом мого життя, як-от заснування 32 роки назад першого в Німеччині акціонерного товариства консультантів з фінансових питань та капіталу, яке працює лише з партнерами вільними, а не найманими працівниками, і концепція якого і досі, на жаль, не має аналогів у Європі.

   Контактна особа для запису на перший модуль – Марта Симотюк, 0505675308, 0679739431.

  Більше тут https://www.facebook.com/itpwithHansWolffGraf/

  Дякуємо за допомогу у проведенні інтерв’ю перекладачу Анастасії Сидоренко.

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!