Птахоферми Надвірнянщини посилять заходи безпеки, щоб не допустити занесення пташиного грипу

 • Нещодавно Надвірнянський районний відділ Головного управління Держпродспоживслужби провів нараду-навчання з керівникамими птахівничих господарств, спеціалістами ветслужб господарств, начальниками зон вирощування та користувачами мисливських угідь з питань запобігання виникнення та поширення пташиного грипу, африканської чуми свиней та сказу. 

  Метою заходу було підвищення рівня поінформованості щодо захворювання на пташиний грип, задля вжиття вичерпних і своєчасних заходів, спрямованих на запобігання інфікування та поширення збудника цього захворювання, повідомляють у пресслужбі Головного управління Держспоживслужби в Івано-Франківській області.

  Спеціалісти наголосили на небезпеці виникнення пташиного грипу, основним ймовірним джерелом поширення якого є дика перелітна водоплавна птиця. Крім того, учасникам заходу нагадали про обов’язкове проведення досліджень на африканську чуму свиней усіх добутих, згідно з ліцензією, диких кабанів, а також досліджень на сказ, при планових відстрілах червоної лисиці. Нагадаємо, минулого року на Прикарпатті виявили 20 випадків сказу тварин.

  В підсумку наради було прийнято рішення посилити заходи щодо недопущення занесення пташиного грипу в птахогосподарствах по вирощуванню індиків. Директори згаданих господарств запевнили, що терміново проведуть бесіди з усіма працівниками, яким буде доведений план дій щодо недопущення занесення цього захворювання та заборону утримувати свійську птицю у власних дворах.

  Користувачі мисливських угідь натомість запевнили, що посилять проведення обстежень угідь, особливо водойм, зокрема річок Бистриця, Стримба, Прут, Ворона. У випадку виявлення хворої птиці чи її загибелі, вони терміново повідомлять Надвірнянський районний відділ Головного управління Держпродспоживслужби Івано-Франківщини.

  Фото – ілюстративне. Джерело.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!