Путін прагне захопити острів Готланд та повністю контролювати Балтійське море, – головнокомандувач Швеції

 • Якщо Росії вдасться взяти під контроль та перекрити Балтійське море, це вплине на життя Швеції та країн Балтії.

  Російський президент Володимир Путін, ймовірно, хоче контролювати все Балтійське море. Про це заявив головнокомандувач Збройних сил Швеції Мікаель Бюден в інтерв’ю для RND, пише УНН.

  Військовий впевнений, Росія прагне контролювати шведський острів Готланд. Як пояснив Бюден, хто контролює Готланд, той контролює Балтійське море.

  “Так, я впевнений, що Путін поклав навіть обидва ока на Готланд. Мета Путіна – отримати контроль над Балтійським морем. Ймовірно, він також поклав око на Аландські острови. Росіяни уважно стежать за тим, що відбувається на входах і виходах до Балтійського моря”, – заявив головнокомандувач Збройних сил Швеції.

  “Ми не можемо цього допустити. Балтійське море не повинно стати ігровим майданчиком Путіна, де він може залякувати членів НАТО”, – попередив Мікаель Бюден.

  Головнокомандувач пояснив, що Готланд є шведською територією, тому Швеція несе відповідальність за його захист, а Готланд має право на захист.

 • Він також розповів, що після повномасштабного вторгнення в Україну Швеція збільшила військовий контингент на острові, який до цього роками лише скорочували.

  “Зараз ми охороняємо острів Готланд за допомогою постійно дислокованих на ньому підрозділів і тимчасово перекидаємо туди додаткові сили, якщо небезпечна ситуація зростає”, – пояснив військовий. 

  До теми: Міністр оборони Британії заявив, що у розвідки є докази китайської летальної допомоги Росії

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!