Реформи в освіті: прикарпатські депутати відвідали навчальні заклади

 • Сьогодні, 9 жовтня, відбулося виїзне засідання комісії з питань гуманітарної політики та свободи слова Івано-Франківської обласної ради. Перед засіданням члени комісії ознайомилися з тим, як працюють навчальні заклади в умовах реформ.

  Зокрема, депутати відвідали Отинійський професійний ліцей енергетичних технологій, Нижньовербізьку ЗОШ та Печеніжинську спеціальну школу-інтернат.

  “Серед проблем, які необхідно вирішити – закупівля сучасного обладнання. Наші учні володіють достатньою підготовкою, отримують всеукраїнські нагороди. Так, декілька наших вихованців є стипендіатами Президента України”, – каже директор Отинійського професійного ліцею Петро Іванків.

  За його словами, випускники закладу не мають проблем з працевлаштуванням, наприклад минулого року ліцей не зміг забезпечити всіх роботодавців електромонтерами згідно з їхніх заявок. Як додає Петро Іванків, дуже сильно відчутний позитивний ефект від заміни вікон. В навчальному закладі також встановлені сонячні батареї та вітрові генератори. В Нижньовербізькій ЗОШ, в якій впроваджується Нова українська школа, розповіли про її позитивні аспекти.

  “Діти тепер відвідують школу із задоволенням. Такого поняття як домашнє завдання немає, все встигаємо на уроці. Однак поки що нам не доставили нові парти. Також чекаємо на підручники”, – каже вчителька початкових класів Галина Федорак.

  Керівництво школи додає, що відколи утворена ОТГ стало легше вирішувати фінансові питання. Проте є проблема яку ще не вирішено – будівництво спортзалу.

 • З огляду на процес деінституалізації в освіті, актуальним був візит до Печеніжинської спеціальної школи-інтернату. В цьому закладі діти з обмеженим інтелектуальним розвитком здобувають навики робітничих спеціальностей. Тут створений належний рівень соціалізації для вихованців. Тому школа-інтернат підпадає під другу хвилю деінституалізації.

  Нагадаємо, Ремонти у садках і школах: У Франківську розповіли, як впроваджується у місті програма НЕФКО

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!