Річка Сівка може спричинити ризики затоплень у басейні Дністра

 • Дністровське басейнове управління водних ресурсів ініціюватиме внесення до проєкту плану управління ризиками затоплень у басейні Дністра річки Сівка, яка протікає в межах Калуського та Івано-Франківського районів.

  Про ініціативу “Суспільному Карпати” повідомив керівник управління Роман Михайлюк, пише “Галицький кореспондент“.

  “Під час паводку 2020 року вода із Сівки пробила північний борт і потрапила в Домбровський кар’єр. Це загроза, тому що концентрація солей у кар’єрі є дуже високою. Якщо би там на метр чи два піднявся рівень води, це посилило б загрозу потрапляння солей у водоносні горизонти”, — розповів Роман Михайлюк.

  За його словами, внести річку Сівка до проєкту плану управління ризиками затоплень в басейні Дністра можна буде до 17 грудня. До цього часу триватимуть громадські обговорення проєкту, основним розробником якого є Державна служба з надзвичайних ситуацій України.

  У результаті аналізу подій, пов’язаних із затопленнями у період з 1947 по 2018 роки, у проєкті плану визначили 6 територій в Україні, що мають потенційно значні ризики затоплення. Три з них є в Івано-Франківській області. Це території поблизу річок Бистриця, Бистриця Надвірнянська і Бистриця Солотвинська.

  “75 відсотків стоку річки Дністер формується в Івано-Франківській і Львівській областях. 50 % – в Івано-Франківській, ще 25 % – у Львівській. Тут – гірська частина, тут – швидкий стік, тут велика кількість опадів і тут найбільше територій із потенційними ризиками затоплень”, — повідомив Роман Михайлюк.

  Проєкт плану управління ризиками затоплень в басейні Дністра презентували на виїзному засіданні комітету з питань екологічної політики та природокористування Верховної Ради України, яке 10-11 червня відбулося на Прикарпатті.

  Читайте також: підмило берег: на Прикарпатті пошкодилось узбіччя автодороги

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!