Річку на Прикарпатті завалили будівельними відходами та пластиком (ФОТО)

 •  
  Інспектори зобов’язали Новицьку сільську раду ліквідувати сміттєзвалище.
   
  Про це пише “Галицький кореспондент”, посилаючись на Державну екологічну інспекцію Карпатського округу.
   
  Державна екологічна інспекція Карпатського округу розглянула звернення громадянина з приводу можливих порушень вимог законодавства про відходи, водного та земельного законодавства на території Новицької сільської ради Калуського району Івано-Франківської області.
   
  Під час огляду для запобігання та виявлення адміністративних правопорушень виявили несанкціоновані звалища відходів на території Новицької сільської ради, а саме: в посадці зелених насаджень розташоване звалище будівельних та побутових відходів площею 15 кв. м та висотою 1,2 м. Також зафіксували засмічення річки Бережниця залишками рослинності та пластиковою тарою протяжністю 12 метрів.
   
  Державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища зобов’язали Новицьку сільську раду ліквідувати зазначені сміттєзвалища.
   
  «У разі невжиття заходів будуть застосовані відповідні заходи впливу», – йдеться в дописі.
   
  Державна екологічна інспекція Карпатського округу нагадує органам місцевого самоврядування, що відповідно до ст. 33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», до повноважень виконавчих органів сільських, селищних та міських рад належать повноваження у сфері регулювання земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища.
   
  Статтею 9 Закону України «Про відходи» визначено, що територіальні громади є власниками відходів, що утворюються на об’єктах комунальної власності чи знаходяться на їх території і не мають власника або власник яких невідомий (безхазяйні відходи). У ст.12 Закону України «Про відходи» визначені повноваження органів місцевого самоврядування у сфері поводження з відходами, зокрема здійснення контролю за раціональним використанням та безпечним поводженням з відходами на своїй території.

  Також читайте: У річку на Прикарпатті випустили майже три тисячі молодих рибин

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!