Ріст ВВП в Україні перевищив очікування Національного банку

Українська економіка пришвидшила зростання з 2,4% у 2016 до 2,5% у 2017 році.

Фактичні темпи зростання реального ВВП протягом минулого року перевищили очікування Національного банку, повідомляє прес-служба НБУ.

Зазначається, що українська економіка пришвидшила зростання з 2,4% у 2016 до 2,5% у 2017 році.

«Обсяги експорту товарів та послуг у реальному вимірі збільшилися на 3,5% р/р на противагу їхньому скороченню у 2016 році», — пояснили в Нацбанку.

Зовнішні умови сприяли зростанню реального ВВП. Обсяги експорту товарів та послуг у реальному вимірі збільшилися на 3,5% р/р на противагу їхньому скороченню у 2016 році. Однак на зростання експорту (та в цілому реального ВВП) продовжували негативно впливати ситуація на сході країни та подовження Росією дії торговельних обмежень, запроваджених у попередні роки.

Розрив логістичних та виробничих зв’язків з підприємствами на неконтрольованих територіях позначився й на прискоренні зростання імпорту (до 12,2% р/р з 8,7% р/р у 2016 році), зокрема через дефіцит вугілля на внутрішньому ринку. Хоча основний внесок в зростання імпорту мало пожвавлення внутрішнього попиту. У результаті, внесок чистого експорту в зростання реального ВВП залишився від’ємним (5 в.п.), але дещо зменшився порівняно з попереднім роком (5,7 в.п.).

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!