Родині померлого бійця АТО з Прикарпаття діаспора допоможе добудувати дім

 • У селі Новиця на Прикарпатті двоє неповнолітніх синів уже покійного 40-річного бійця АТО намагаються добудувати незакінчену батьком хату. Голова родини повернувся із зони воєнних дій і раптово помер від серцевої недостатності. Прикарпатські волонтери нині, окрім будівництва, піклуються, аби родина отримала і компенсацію від держави – 600 тисяч гривень.

  Вояка Віктора Спориша поховали в день, коли йому мав виповнитися 41 рік. Чоловік лише напередодні повернувся додому зі служби в зоні АТО. У Віктора залишилося двоє неповнолітніх синів. Після повернення додому чоловік із дружиною планували робити у хаті ремонт і добудовувати для дітей другий поверх, але не встигли.

  Через те, що Віктор помер уже вдома, повернувшись зі служби, сім’я не може отримати всіх компенсацій.

  Утім місцеві волонтери впевнені, родина Віктора Спориша все-таки має шанс отримати ці кошти. Це стане можливим, якщо в остаточному висновку про смерть судмедексперти зазначать про зв’язок хвороби чоловіка із службою в зоні АТО. Повідомляє zik.ua.

  «Важливо, щоб після розтину судовий медик у своєму висновку написав про те, що ця людина отримала серцевий напад саме внаслідок того, що перебувала в зоні бойових дій», –  каже волонтерка Наталія Перцович.

  Сім’ю військовослужбовця нині активно почали підтримувати волонтери з-за кордону. Зокрема, американська діаспора. За місяць волонтери уже планують завезти нові вікна та двері для помешкання Споришів, яке вони з чоловіком колись мріяли добудувати.

  «Наразі уже оплачено 50 відсотків вартості євро вікон і дверей вхідних. Наступним – буде проведення електрики та монтування гіпсокартону», –  зазначає волонтерка Наталія Перцович.

  Профінансувати закінчення будинку для родини померлого  солдата обіцяють повністю.

  Нагадаємо, у Великий понеділок Страсного тижня в Архікатедральному Соборі Воскресіння Христового відбувся благодійний концерт духовної музики “Скорботна мати” Джованні Баттіста Перголезі, присвячений матерям учасників АТО.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!