Російські бомбардування знищують культурну спадщину України, – британська розвідка

 • Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну російські атаки знищили і пошкодили загалом понад 3000 об’єктів і закладів культури.

  На відновлення всієї культурної спадщини знадобиться понад 3 млрд дол. Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міноборони Британії.

  У відомстві нагадали, що 14 травня 2024 року виповнилося 70 років з дня прийняття Конвенції ЮНЕСКО про захист культурних цінностей у випадку збройного конфлікту.

  «Війна в Україні триває. А російські бомбардування міст з використанням авіації далекого радіусу дії та планерних боєприпасів мають руйнівний вплив на культурну, історичну та релігійну спадщину України», – пишуть у звіті.

  У відомстві, з посиланням на Міністерство культури та інформаційної політики України, повідомили, що станом на 2 травня цього року загалом 1 987 закладів культури були пошкоджені від початку повномасштабного вторгнення Росії. Міністерство також підрахувало, що станом на 6 травня 2024 року 1062 об’єкти культурної спадщини були зруйновані або пошкоджені з початку російського вторгнення. А ЮНЕСКО окремо підтвердило пошкодження 129 релігійних об’єктів станом на 10 квітня 2024 року.

  «У середині лютого 2024 року ЮНЕСКО оцінила збитки, завдані Росією культурній спадщині України. Вони становлять 3,5 мільярда доларів. На відновлення культурної спадщини знадобиться 10 років і 9 мільярдів доларів. Оскільки війна триває, російські війська, ймовірно, продовжуватимуть завдавати шкоди українській культурі та історичній спадщині», – резюмують у відомстві.

  До теми: Україна намагається отримати дозвіл Білого дому на удари по військових складах в середині РФ

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!