Росія опинилась у рейтингу найвпливовіших країн світу

 • Україна у цьому рейтингу зайняла 14 сходинку.

  Згідно з рейтингом країн світу, який був представлений американським журналом US News & World Report, у 2023 році Сполучені Штати та Китай знову стали безперечними лідерами серед найвпливовіших держав. Третє місце зайняла країна-агресор Росія, повідомляє Business Іnsider, передає «Главком».

  У процесі складання рейтингу було опитано 17 тис. осіб, яким запропонували поділитися думкою про 87 різних країн. При складанні рейтингу враховувалося, як саме респонденти сприймають вплив тієї чи іншої країни в різних сферах, у тому числі в політичній, економічній та військовій.

  US News назвали США «домінуючою світовою державою». Зазначено, що США мають найбільшу економіку в світі за ВВП ($25,5 трлн) і це також «найтехнологічніша» країна світу. США є найбільшим у світі виробником як нафти, так і природного газу, а також мають найбільші у світі запаси вугілля, що врахував US News.

  US News також згадали величезну медіаіндустрію країни з «глобальним впливом», її «значний експорт» по всьому світу, місце розташування багатьох найкращих університетів світу та її провідну роль у міжнародних організаціях, таких як ООН і НАТО. Але він також відзначив деякі «внутрішні проблеми» США, включаючи поляризовану політику, расову напруженість і нерівність доходів американців.

  «Китай був однією з найбільш швидкозростаючих економік у світі після реформ у 1978 році. Швидке економічне зростання визнано тим, що врятувало мільйони людей від бідності. Але це зростання спричинило проблеми, як зазначають US News, зокрема зростання нерівності та забруднення в країні та зростання напруженості з деякими іншими великими країнами, такими як США, які критикують їхні дотримання прав людини», – пише видання.

  Як пояснюють автори US News & World Report, Росія зуміла зберегти за собою третю сходинку у рейтингу US News & World Report, «незважаючи на проблеми, з якими вона зіткнулася під час війни в Україні.

  Армія країни зазнала ганебних невдач, а країна стає все більш ізольованою. Журнал зазначає, що частково міць Росії обумовлена ​​її величезними розмірами, які «важко собі уявити». Адже Росія є найбільшою у світі країною за площею території.

 • Репутація країни-агресорки також зросла, оскільки вона має спільні кордони з багатьма країнами, а також морські кордони з Японією та США. US News вказує на такі великі галузі промисловості Росії, як видобуток нафти та природного газу, сільське господарство, рибальство та виробництво, а також історію країни як великого експортера зброї.

  Рейтинг також врахував «внесок Росії в культуру з її багатьма авторами та в науку з її історією дослідження космосу». Росія також є членом великих міжнародних організацій, таких як G20 і Світова організація торгівлі, а також постійним членом Ради Безпеки ООН, хоча вона погрожувала вийти з деяких з них.

  Україна займає 14 місце

  Цікаво, що Україна займає чотирнадцяту позицію у цьому рейтингу. Випереджаючи Туреччину (15 місце) та поступившись Канаді (13 місце).

  «Після повномасштабного російського вторгнення в лютому 2022 року Україна отримала значну політичну та військову підтримку від західних союзників, таких як США, Велика Британія та країни-члени ЄС, і отримала схвалення у всьому світі за свій опір Росії. Але вторгнення Росії знищило її населення, міста та промисловість, завдавши значних втрат, на відновлення яких, ймовірно, знадобляться десятиліття», – пояснюють вибір автори рейтингу. Як пише ресурс, сильна армія України була головним чинником її позиції рейтингу. Україна займає таку ж позицію у рейтингу, як і в 2022 році.

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!