Росія планувала перешкодити вступу Фінляндії та Швеції до НАТО – ЗМІ

 • Російська розвідка готувалась провести кампанію з дестабілізації процесу вступу двох держав до НАТО перед тим, як країни отримають схвалення на членство в Альянсі.

  Росія планувала зірвати вступ Фінляндії та Швеції до НАТО, організовуючи, серед іншого, демонстрації та акції протесту.

  Про це стало відомо із секретної розвідувальної доповіді, яка потрапила до рук редакції журналістських розслідувань фінського телерадіомовника Yle MOT, пише “Європейська правда”.

  У рамках цієї кампанії, серед іншого, планували організувати акції протесту і демонстрації. План став відомий з меморандуму, складеного російським офіцером розвідки. У результаті витоку документ потрапив до Центру журналістських розслідувань “Досьє”.

  Поліція безпеки знала про деякі плани

  У документах йдеться про те, що сильні протести у Швеції після спалення Корану посилили страх перед ісламом у країнах ЄС. Документ закликав до подальшого нагнітання цієї напруженості.

  Метою було також посилення непорозумінь між Туреччиною, а також європейськими країнами та НАТО.

  Поліція безпеки Фінляндії підтвердила, що знала про плани російської розвідки щодо підбурювання до демонстрацій і у Фінляндії. У документах, однак, немає жодних ознак того, що Росія дійсно реалізувала свої плани у Фінляндії.

  У матеріалах російських спецслужб були перераховані засоби, які можуть бути використані для організації кампаній з дестабілізації.

  Наприклад, у великих європейських містах були заплановані демонстрації, що висміюють президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана. Один із методів, згаданих у документі, – “якомога більше настінних написів проти ісламу та Ердогана на видних місцях”.

  План передбачав максимально широке поширення відеозаписів демонстрацій у соціальних мережах. Очікували, що ЗМІ також висвітлюватимуть ці події. Згідно з матеріалами російської розвідки, що потрапили до ЗМІ, деякі заплановані акції протесту були проведені.

  MOT має інформацію про автора документів і розвідувальний підрозділ, у якому він працює. Однак цю інформацію не публікують з міркувань безпеки.

  Як відомо, Фінляндія стала членом НАТО 4 квітня цього року. А Швеція досі не може подолати опір Туреччини, а також Угорщини, які єдиними з усіх держав Альянсу не схвалили її заявку.

  Читайте також: Війна дає Україні змогу швидше рухатись до НАТО, – посол США

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!