Росія програла вибори до трьох органів ООН через війну в Україні

 • Цього тижня Росія програла вибори до трьох органів Організації Об’єднаних Націй, що свідчить про те, що опозиція її повномасштабному вторгненню в Україну понад рік тому залишається сильною, пише УНН з посиланням на Associated Press.

  Голосування в Економічній і соціальній раді ООН (ЕКОСОР), що складається з 54 членів, відбулося після схвалення шести необов’язкових резолюцій проти Росії Генеральною Асамблеєю ООН, що складається зі 193 членів. Остання – 23 лютого, напередодні першої річниці вторгнення – закликав Москву припинити військові дії та вивести свої війська.

  Під час голосування в ЕКОСОР Росія “переважною більшістю голосів” поступилася Румунії за місце в Комісії зі статусу жінок. Вона також програла Естонії членство у виконавчій раді ЮНІСЕФ, а Вірменії та Чехії – членство в Комісії із запобігання злочинності та кримінального правосуддя.

  “Це чіткий сигнал від членів ЕКОСОР про те, що жодна країна не повинна обіймати посади в критично важливих органах ООН, коли вони грубо порушують Статут ООН”, – заявила посол США Лінда Томас-Грінфілд після голосування.

  Однак, під час голосування за членів 14 комісій, рад і експертних груп, якими керує ЕКОСОР, Росія була обрана до Комісії соціального розвитку шляхом акламації, в якій Сполучені Штати та Велика Британія відмовилися брати участь, заявивши, що вторгнення Росії порушує міжнародне право та територіальну цілісність України.

  Також спрощеним шляхом Росію обрали до Міжурядової робочої групи експертів з міжнародних стандартів бухгалтерського обліку та звітності.

  До теми: Розмінування України коштуватиме $35,7 мільйона, – програма розвитку ООН

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!