Привабливість російських компаній для інвесторів знаходиться під загрозою через ці трудові проблеми.
Росія стикається з дефіцитом робочої сили, який може сягнути чотирьох мільйонів до 2030 року через наслідки агресії РФ в Україні, що спричиняє тиск на заробітну плату та стримує іноземні інвестиції, згідно з даними Інституту світової економіки.
В РФ спостерігається зростання дефіциту робочої сили на внутрішньому виробництві, який відповідно до даних місцевих досліджень, у зв’язку з витратами на війну проти України, зросте до чотирьох мільйонів працівників до 2030 року; відповідний дефіцит пропозиції чинитиме тиск на заробітну плату працівників, що зробить російські компанії ще менш привабливими для іноземних інвестицій. Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW), передає УНН.
Згідно з актуальною інформацією росЗМІ, що консалтингова компанія “Яков і Партнери” зафіксувала збільшення дефіциту робочої сили у російському виробництві, – від двох до чотирьох мільйонів працівників до 2030 року, при чому 90% з них, ймовірно, будуть напівкваліфікованими працівниками у критично важливих галузях промисловості. Тенденція вливає на заробітну плату працівників, яка випереджатиме темпи зростання ВВП, і зробить російські компанії, як вказується, ще менш привабливими для іноземних інвестицій. Економічні експерти, які представляють РФ, заявили, що проблема дефіциту робочої сили та зазначених наслідків може бути вирішена лише шляхом покращення взаємодії між місцевим бізнесом та державою, зокрема за допомогою спеціальних програм з репатріації росіян, які покинули країну через війну та залучення “висококваліфікованих” мігрантів з інших країн.
ISW нагадує, що Росія продовжує стикатися з нестачею як кваліфікованої, так і некваліфікованої робочої сили. Ця проблема ускладнюється підбурювальними меседжами Кремля щодо росіян, які покинули росію через війну, і щодо трудових мігрантів всередині РФ.
Разом з тим, російська економіка, ймовірно, продовжуватиме боротися з конкуруючими бажаннями Кремля зміцнити виробництво сили та промисловий потенціал країни, одночасно позбавляючи прав ключових груп працівників.
Це, ймовірно, призведе до подальших занепокоєнь в сфері російського економічного виробництва та потенційних соціальних невдоволень, пов’язаних з цим”, – резюмує Інститут вивчення війни.
Читайте також: Україна вимагає від РФ надати полоненим українцям можливість зв’язуватися з рідними