Україна вимагає від РФ надати полоненим українцям можливість зв’язуватися з рідними

 • У результаті відвідин військовополонених у РФ деякі з них змогли вперше поспілкуватися з рідними, хоча українська сторона регулярно надає росіянам можливість телефонувати додому.

  Тому Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець в ефірі національного телемарафону заявив, що Україна вимагає відповідного ставлення до своїх військових, передає УНН.

  “У нас немає проблем спілкування з росіянами, вони задоволені умовами тримання. У них немає проблем, на відміну від наших героїв, героїнь, у спілкуванні за своїми рідними. Кожні два тижні росіяни мають можливість зателефонувати фізично до своїх рідних, і ми подібне вимагаємо від російської сторони”, – сказав Дмитро Лубінець.

  Нещодавно РФ вперше показала відео спілкування зі 119 українськими військовими, що перебувають в полоні. Частина з них були верифіковані як військовополонені, а частина – ні. Деякі українці навіть вважалися, можливо, загиблими.

  “У нас троє хлопців, за нашими даними вони вважались такими, що можуть бути загиблими”, – зазначив омбудсман.

  Також під час відвідин вдалося зафіксувати, що дехто передав звістку про себе через відеоспілкування, а дехто навіть зміг зателефонувати в Україну.

  Відвідини 119 полонених українських військовослужбовців російською омбудсменкою, за словами Лубінця, це була непроста домовленість. Проте вже є плани до кінця року провести ще три відвідування, щоб до новорічних свят упевнитися в цілісності ще близько 400 українських захисників і захисниць. 

  Також читайте: Росія зазнає браку робочої сили через війну в Україні, – ISW

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!