Росіянка просить Зеленського дати їй українське громадянство

Росіянка Олена Іванова звернулася до обраного на чергових виборах Президента України Володимира Зеленського з проханням надати їй українське громадянство.

“Це – моя заява на слова Володимира Зеленського. Я хочу, щоб він показав на ділі, що дійсно надасть мені, громадянці Росії, яка втекла від “авторитарного і корумпованого режиму” українське громадянство”, – йдеться в зверненні, опублікованому на особистому сайті дівчини, передає «Новое Время».

Олена розповідає, що дванадцять років тому вона “втекла з Росії до Києва, де зустріла свою долю. Але була змушена тікати від РФ і далі – і перетнула півсвіту на парусній яхті, щоб бути з коханою людиною”.

“Громадянство в цій країні дасть мені землю, де я і моя кохана людина зможемо бути разом, дасть мені безпеку і дасть мені те, чого у мене не було всі ці дванадцять років – улюблених людей, країну і культуру. Україно, дозволь нам з Мег повернутися з моря і прийти додому!” – написала Олена.

У листі до редакції «НВ» дівчина зазначає, що після дванадцяти років вона як і раніше залишається громадянкою тільки Росії – країни, від якої вона втекла. За її словами, їй та її дружині (дівчата лесбіянки) не було надано громадянство у жодній іншій державі, і вони продовжують “виживати між морем і землею, мандруючи від однієї країни до іншої, щоб бути разом”.

“Пропозиція Президента України Володимира Зеленського про надання росіянам українського громадянства може виявитися для мене останньою надією і можливістю знайти країну, яка стала б мені домом”, – пише Олена.

Історія росіянки Олени Іванової була опублікована в англомовному журналі «Prospekt» ще в 2017 році. Олена народилася в місті Іваново. Вона приховувала свою сексуальну орієнтацію, “щоб не наразити на небезпеку нормальний перебіг свого життя і не стати вигнанцем”. Але одного разу Олена познайомилася по інтернету з канадкою Мег, закохалася в неї і вирішила втекти від батьків. У 2006 році Олена відправилася до Києва, де зустрілася з Мег, звідти – в Одесу, потім до Туреччини, а потім – на яхті через Атлантичний і Тихий океани дівчата протягом десяти місяців пливли до Канади.

Нагадаємо, що відповідаючи на заяви президента РФ Володимира Путіна про ідею надавати громадянство РФ у спрощеному порядку всім охочим громадянам України, Володимир Зеленський заявив, що Україна буде “надавати українське громадянство представникам всіх народів, які страждають від авторитарних і корумпованих режимів. У першу чергу – росіянам, які сьогодні страждають чи не найбільше”.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!