Ростиславу Держипільському вручили Шевченківську премію

 • Вчора, 9 березня, на Тарасовій горі відбулося вручення Шевченківської премії.

  Президент України Петро Порошенко вручив Національну премію імені Тараса Шевченка директору Івано-Франківського національного академічного обласного музично-драматичного театру Ростиславу Держипільському.

  Ростислав Держипільський отримав нагороду за вистави “Енеїда” І. Котляревського, “Вона – Земля” В. Стефаника, “НАМLЕТ” Шекспіра, “Оскар і Рожева Пані” Е.-Е.Шмітта.

  “Цього року Національну премію отримують видатні українські митці, які зробили великий внесок в українське національне відродження, здобули не одну блискучу перемогу на культурному фронті. Так, саме на фронті, бо тепер мова, культура, мистецтво, освіта, інформація для нас також поле боротьби за єдність, за цінності і смисли нашого життя, за щасливе майбутнє України”, – сказав Президент під час церемонії вручення премії.

  Національну премію України імені Тараса Шевченка 2019 року також присуджено режисерові Роману Бондарчуку за повнометражний ігровий фільм “Вулкан”, публіцистові Богдану Гориню за есе-колаж “Святослав Гординський на тлі доби” у двох книгах.

  Також Глава держави вручив премію письменниці Оксані Забужко за книгу “І знов я влізаю в танк…”, художникові Василю Чебанику за проект “Графіка української мови”, художньому керівникові – головному диригентові Заслуженого академічного симфонічного оркестру Українського радіо Володимиру Шейку за аудіозаписи творів українських композиторів до Фонду Українського радіо, концертні програми 2013 – 2018 років.

  Нагадаємо, Франківському драмтеатру надали статус національного

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!