Розенко їде до Польщі домовлятись про зміну “антибандерівського” закону

 • Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко 16 лютого відвідає Варшаву, де проведе переговори зі своїм польським колегою  Пйотром Глінським щодо скандального закону про Інститут національної пам’яті.

  Про це повідомляє служба віце-прем’єра.

  “Керуючись позицією Президента України, Верховної Ради України та уряду України, ми очікуємо від польської сторони не лише роз’яснення по цьому закону. Ми вважаємо, що закон має бути змінений”, – цитує служба посадовця.

  За словами Розенка, зараз важливо зняти напругу в українсько-польських відносинах, яка останнім часом, у тому числі штучно, накручується різними політичним силами, зокрема і зовнішніми чинниками.

  “Тому основна місія – розпочати діалог з польською стороною на цю тему”, – повідомив віце-прем’єр.

  “І це питання не лише політики чи історії. Мова йде про можливе конкретне порушення прав і свобод наших співгромадян, які працюють чи живуть у Польщі, переслідування їх за якісь слова чи політичні переконання. Це, на нашу думку, неприпустимо. Ми будемо захищати права наших співгромадян не лише в Україні, а й за межами нашої держави”, – підкреслив Павло Розенко.

  Віце-прем’єр-міністр зауважив, що українська сторона готова до обговорення широкого кола питань. “Ми сподіваємось, що і польська сторона виявить своє бажання до врегулювання усіх суперечливих моментів”, – додав він.

  Нагадаємо, 6 лютого президент Польщі Анджей Дуда підписав скандальні поправки в закон про Інститут національної пам’яті Польщі, який серед іншого передбачає покарання за заперечення злочинів українських націоналістів. Водночас він направив закон до Конституційного суду на перевірку.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!