Розпочалися перші іспити на рівень володіння державною мовою


 • На 30-му році української незалежності ми переходимо до нової мовної політики.

  Інноваційність полягає в тому, що вперше за незалежності вона інституціолізована найвищими державними органами: центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом Національною комісією зі стандартів державної мови та Уповноваженим із захисту державної мови, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на Івано-Франківську ОДА.

  На цьому наголосила голова Національної комісії зі стандартів державної мови Орися Демська під час участі у форумі “Україна 30. Гуманітарна політика”.

  Закон наділяє цю комісію набором повноважень щодо втілення системної мовної політики. Одним із таких інструментів є іспит на рівень володіння держаною мовою. Як інструмент системної мовної політики іспит покликаний створити передумови для формування мовної екосистеми.

  Реєстрація на іспит відкрилася 16 липня, а перші іспити розпочалися сьогодні, 19 липня, о 9:30.

  Зареєструватися на іспит для визначення рівня володіння державною мовою можна за покликанням: https://exam.mova.gov.ua.

  Нагадуємо, щоб здійснити електронну ідентифікацію особи, необхідно використовувати електронний підпис, BankID або застосунок Дія ID.

  У Києві щодня відбуватимуться три іспитові сесії: з 9:30 до 11:30, з 12:30 до 14:30 і з 15:30 до 17:30. У регіонах іспитові майданчики працюватимуть за окремим графіком, залежно від кількості охочих. Усі локації будуть функціонувати із дотриманням санітарних норм та правил в умовах пандемії.

  Станом на сьогодні скласти іспит можна буде в Києві, Полтаві, Вінниці, Чернігові, Житомирі, Черкасах, Луцьку, Івано-Франківську, Чернівцях, Кропивницькому, Миколаєві, Херсоні та Рубіжному.

  Комісія буде постійно оновлювати перелік іспитових майданчиків на сайті.

  До теми: українська мова – наймелодійніша мова світу

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!