Розробника фейкової “Дії” знайшли – ним виявився 21-річний хлопець

 • Кіберполіції викрила розробника фейкової копії застосунку “Дія”.

  Йому може загрожувати до шести років позбавлення волі. Зараз встановлюють людей, які купили і користувались фейком, повідомляє Михайло Федоров, міністр цифрової трансформації України.

  Як йдеться в дописі, 21-річний хлопець сам розробив застосунок зі схожим дизайном, у якому можна було створити будь-який документ — від паспорта до сертифіката про вакцинацію проти COVID-19.

  “Фейкова копія не мала нічого спільного із застосунком “Дія”, адже в розробки не було доступу до жодного з держреєстрів. Під час першої його перевірки можна викрити підробку”, – пише Федоров.

  Зараз правоохоронці вживають заходів для блокування усіх каналів поширення фейку. Офіційний застосунок “Дія” можна завантажити лише у Play Market, App Store або AppGallery, а перевірити справжність документів — через QR-код або штрихкод.

 • “Ми відстежуємо всі відгуки та інформацію, пов’язану із “Дією”, й постійно на зв’язку з нашими користувачами. Пишіть нам, повідомляйте про можливі шахрайські схеми та не беріть у них участі”, – зазначає міністр.

  Нагадаємо, шахраї створили та продають фейковий додаток, який схожий на застосунок державних послуг «Дія»

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!