Розтрощені могили: у Калуші масово сплюндрували поховання (ФОТО)

“Калуш: руйнація старого цвинтара. Фотозвіт” – допис із такою назвою розмістив у соціальній мережі від місцевий мешканець Віктор Пазухін. У ньому чоловік розповідає про те, як понівечили могили на калуському цвинтарі й уточнює, що сплюндрованих поховань є значно більше, ніж на доданих ним фото:

“Усі руйнування виглядають свіжими, біля одного, також розтрощеного поховання, розкидана купа лахів, так ніби хочуть навести на думку що то робота безхатьків, в чому дуже сумніваюсь. Деякі могили трощили очевидно кувалдою, з більшості, де мабуть була можливість просто видаляли металеві частини-огорожі, таблиці, підсвічники. Не пошкодували і могилку маленького хлопчика”, – розповідає калушанин.

Віктор Пазухін вважає, що якщо не вжити негайних заходів – руйнування продовжаться, адже металу на цвинтарі ще багато. Калушанин припускає, що такими руйнуваннями могил завдано збитків на сотні тисяч гривень, адже серед сплюндрованих поховань є й австрійські та польські:

“Останніми роками в Калуші пропагуються ідеї туризму, але архітектура давня бездарно знищена, навіть Ратуша. Ще залишався сакральний і самобутній старий цвинтар, де знайшли вічний спочинок багато історичних особистостей, знаних і за межами України. З руйнацією некрополя на проєкті “Калуш туристичний” можна мабуть поставити крапку”, – зазначає чоловік.

Нагадаємо, нещодавно на Івано-Франківщині відновили могили повстанців.

       

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!