Розвідка Британії повідомила про брак лікарів в РФ через війну проти України

 • Розвідка Великої Британії проаналізувала вплив розв’язаної Кремлем війни проти України на медичний сектор Росії.

  Згідно з даними відомства, через війну проти України Росія стикається з браком лікарів та медичних працівників. Як повідомляє “Європейська правда”, про це йдеться в розвідувальному огляді британського Міноборони за 11 лютого.

  У розвідці зазначили, що після мобілізації в РФ у вересні 2022 року медичних працівників попередили не залишати країну. Однак до 2% російських лікарів і медичних працівників виїхали з країни, щоб уникнути призову.

  Крім того, до 3000 російських медичних працівників, ймовірно, були мобілізовані для надання медичної допомоги під час бойових дій.

  Розвідка посилається на дані російського МОЗ, згідно з якими медичному сектору РФ не вистачає близько 26500 лікарів і 58200 середнього медичного персоналу. У 22 регіонах спостерігається значний дефіцит лікарів, а ще в семи регіонах він оцінюється як гострий.

  Інша оцінка від січня 2024 року свідчить про те, що за попередні 15 місяців кількість лікарів скоротилася на 7500 – багато хто бачить причину цьому у довгому робочому дні і низькій зарплаті. Комітет Держдуми з регіональної політики та місцевого самоврядування зазначив у своєму звіті про бюджет на 2024 рік, що особливо бідні регіони Росії матимуть проблеми з фінансуванням зарплат медиків.

 • “Важкий ресурсний і фінансовий тягар підтримки війни Росії в Україні негативно впливає на низку цивільних секторів, які обслуговують російське населення. Немає жодних ознак того, що тенденція до скорочення кількості медичних працівників у Росії зміниться у 2024 році”, – додали у розвідці.

  Читайте також: У Росії протестують родичі мобілізованих, – ISW

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!