Розвиваючи дітей, створюємо наше успішне майбутнє, – Олександр Шевченко (ФОТО)

 • Казкова зима, засніжені Карпати і чимало лижників та сноубордистів. Саме такими були перші враження від Буковелю у першокласників, їхніх батьків та вчителів з Лісного Хлібичина, що на Коломийщині. Усі вони приїхали на курорт, аби взяти участь у безкоштовній лижній школі, яка діє тут уже сім років.

  Ініціював створення такого проєкту засновник ТК «Буковель», депутат Івано-Франківської обласної ради Олександр Шевченко. За цей час близько 17 тисяч маленьких школярів освоїли навики катання на лижах.

  Проєкт «Навчання першокласників катанню на лижах» передбачає забезпечення кожної дитини професійним лижним спорядженням, а саме заняття відбувається під пильним контролем досвідчених інструкторів Буковелю.

  Вони ретельно стежать за кожним кроком малечі, вказують на помилки та активно і доброзичливо підбадьорюють.

  «Головне в таких уроках, щоб дітям було весело. Тому ми неодмінно навчаємо дітей їхати на лижах саме в ігровій формі. Ось так і виникає любов до лиж, – ділиться секретами інструктор ТК «Буковель» Сергій Петько, – Майже всі діти вперше на курорті, вперше стали на лижі, тому це для них величезний розвиток. Перші кроки найвідповідальніші, адже наш урок стане основою для подальшого розвитку у цьому виді спорту».

  Уважний та компетентний підхід до навчання, звісно, приносить свої плоди і першачки з легкістю підкорюють буковельські схили. Спочатку боязко і несміливо, але згодом починають себе почувати на лижах все впевненіше і сміливіше.

  «Мені тут дуже сподобалося, багато вже навчилася. Вмію з’їжджати з гірки, повертати і гальмувати. Я б ще раз із великою радістю приїхала сюди», – розповідає першокласниця Люба.

  За навчанням школярів пильно стежать їхні батьки. Кажуть, і не сподівалися, що діти так вправно освоять лижі. Переконують, для їхньої малечі такі уроки – це феєрверк позитивних емоцій і незабутніх вражень.

  «І ми, і наші діти в захваті від такого заняття. Для них такий досвід зовсім новий. Але інструктори дуже уважні і терплячі до дітей. Тому діти чудово справляються зі всіма труднощами. Дуже гарно, що ми отримали таку прекрасну можливість, дякуємо за запрошення», – говорить батько першокласника Володимир Харук.

  Засновник ТК «Буковель» Олександр Шевченко переконаний, що саме заняття спортом формує здорову і сильну націю. Відтак намагається максимально сприяти тому, аби якомога більше прикарпатських дітей мали можливість стати на лижі та полюбили гірськолижний спорт:

  «Перші години катання на лижах для першокласників – дуже важливе починання. Адже чимало з них на все життя полюблять це заняття, а хтось, переконаний, буде професійно займатися цим спортом. А колись з них виростуть справжні чемпіони, якими пишатиметься вся Україна. Через масовий спорт, здоровий спосіб життя якраз закладається фундамент нашої української здорової нації, яку не візьмуть ніякі віруси».

  У рамках проєкту «Навчання першокласників катанню на лижах» в ТК «Буковель» уже побували першокласники із Отинійської та Коломийської ОТГ. Цього сезону курорт відвідають ще кілька тисяч школярів разом з батьками та вчителями з усього Прикарпаття.

  Першокласники із Отинії у рамках проєкту Олександра Шевченка навчаються їзді на лижах у Буковелі
  Школярі із Лісного Хлібичина у рамках проєкту Олександра Шевченка катаються на лижах у Буковелі

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!