Рука «регіоналів» над франківським озером

  • Чи є забудова на березі міського озера за адресою Мазепи, 144 самовільною, вирішить суд. Замовник будівництва, обласне «Товариство сприяння обороні України», оскаржує дії архітектурно-будівельної інспекції, яка зупинила будівництво на рівні котловану через відсутність дозвільних документів. Судове засідання заплановане на 29 лютого. Тим часом активісти з’ясували, хто «курує» скандальну забудову на рівні Києва.

    Чи є бодай якісь дозвільні документи на котлован поблизу колишнього ДТСААФу – справжня загадка. Розгадати її зможе лише суддя – якщо захоче. Керівник обласної організації ТСОУ, полковник Петро Никитюк відмовився показати папери не лише архбудінспекції, але й депутатам, членам земельної комісії, які 17 лютого провели виїзне засідання комісії у кабінеті полковника, аби з’ясувати, чи законе будівництво. Всупереч заявам про перешкоджання журналістській діяльності, полковник не показав документів і журналістам. В архбудінспекції та архітектурі кажуть, що ніяких документів на будівництво на місці котловану немає.

    Никитюк заявив, що у суді збирається довести законність своїх дій та продовжити будівництво на місці скандального котловану. «Там буде друга черга готельно-спортивного комплексу. Там будуть не квартири, а апартаменти», – наголосив полковник. Нагадаємо, придбати саме квартири, а не апартаменти журналісту «ГК» у телефонній розмові запропонував підрядник будівництва – компанія-банкрут «Прикарпаття і К». Ця ж компанія завершує будівництво 11-поверхового «готельно-спортивного комплексу» з іншого боку будівлі ТСО, а її представник підтвердила, що квартири тут майже всі продані і нічого спортивного у будівлі не буде. Будівництво житла на цій ділянці суперечить чинному генплану міста, крім того, перший «комплекс», згідно з дозвільною документацією, мав бути 9-ти, а не 11-поверховим.

    12782285_802999879810305_219160496_n

    На всіх публічних зустрічах полковник Никитюк поводиться вкрай зухвало, не даючи сказати слова ні активістам, ні журналістам, ні депутатам, постійно усіх перебиває. Він не виконує приписів архбудінспекції та не відповідає на депутатські запити. Коли журналістка місцевого інтернет-ресурсу завітала до полковника, щоб взяти коментар, він викликав поліцію. Як раніше пояснив Никитюк, взятися будувати комерційні об’єкти організацію змусила фінансова скрута. Втім, у результаті інвест-договору з «Прикарпаття і К» організація отримує не нові меблі чи вікна, а розкішний джип BMW X5, на якому їздить особисто Никитюк.

    Можливу причину такої поведінки Никитюка з’ясувала активістка Наталія Сербин, керівник громадської ініціативи «Поранені SOS». Вона виклала у мережі фото 2013 року, на якому Никитюк разом з керівником Всеукраїнської організації ТСОУ Віктором Тімченком та екс-головою обласного осередку Партії регіонів Василем Чудновим. «Син Віктора Тімченка, Максим Тімченко, є генеральним директором «Донецької паливно-енергетичної компанії» Ріната Ахметова – найбільшої в Україні енергетичної компанії, яка володіє «Київенерго», «Востокенерго», «Дніпроенерго», об’єднанням «Павлоградвугілля», Бурштинською ТЕС», – зауважує Наталя.

    12746489_802999876476972_793760382_n

    «Згадую, коли розпочалася війна, багато людей шукали полігони, щоб провести навчання, всі, хто як міг, рятувалися. В той час як в Івано-Франківську діє громадська організація, яка має землю, базу для навчань, та замість того, щоб мобілізувати зусилля і вчити людей себе захищати, піднімати патріотичний дух, голова Івано-Франківської обласної організації, полковник п. ‪Никитюк вирішив займатися бізнесом, будувати будинки на землі, яку йому довірила громада міста. Фіктивна оборона, фіктивний спорт, нелегальні забудови в Івано-Франківську – це справжня діяльність ТСОУ. Маємо справу з великими корупційними титанами часів Януковича та групи фірм з орбіти компанії Ахметова», – наголошує Наталія Сербин.

     

    Наталка ГОЛОМІДОВА

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!