Румунія підтримує Україну щодо відкриття переговорів про вступ до ЄС у грудні, – Стефанішина

 • Йдеться про членство України та Молдови.

  Україна здобула повну підтримку Румунії щодо відкриття переговорів про вступ до ЄС на засіданні Європейської Ради у грудні. Вона триватиме до моменту ухвалення відповідного рішення. Про це у коментарі Укрінформу заявила віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина за підсумками робочого візиту до Бухареста.

  «Для нас важливо, що Румунія безумовно підтримала рекомендацію Європейської комісії про відкриття переговорів про членство для України і Молдови. Учора румунський парламент проголосував резолюцію щодо підтримки європейських прагнень всіх країн розширення. Країн – України, Молдови і країн Західних Балкан. Тож в особі Румунії ми здобули потужну підтримку. І домовилися про те, що вона триватиме аж до ухвалення рішення про початок перемовин», – сказала урядовець.

  Вона також відзначила важливість того, що румунський уряд привітав ухвалення закону про національні меншини та системних змін до освітнього законодавства у частині освіти нацменшин.

  «Це були достатньо дискусійні проблемні питання протягом багатьох років, і врешті вчора ми отримали офіційну заяву румунського уряду про підтримку цих змін. Сьогодні зранку я мала позитивні відгуки щодо цього в різних країнах ЄС. Ми вважаємо, що це рішення нейтралізує можливість спекуляцій на цій темі на тлі підготовки до засідання Європейської ради», – зазначила віцепрем’єр-міністр.

 • До теми: У МЗС Німеччини заявили, що Україна стане частиною ЄС у найближчому майбутньому

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!