Руслан МАРЦІНКІВ: «Без нового обладнання та створення належних умов для праці медиків і лікування пацієнтів то були б лише слова…»

 • І під кінець 2021 року в івано-франківській медицині сталися чергові позитивні зрушення: в дитячій лікарні для найменших пацієнтів запрацювали два оновлені кабінети – кабінет функціональної діагностики та кабінет для офтальмолога, невролога і педіатра. А в міській поліклініці №2 відкрито нове реабілітаційне відділення, де зможуть відновлювати здоров’я дорослі після перенесених травм та інсультів. Торік міська дитяча клінічна лікарня також отримала сучасний УЗД-апарат та відремонтований УЗД-кабінет, а поліклініка №2 — кабінет комп’ютерної томографії та ендоскопічний кабінет із новим комп’ютерним томографом і відеоцистоскопом.

  Кабінет діагностики в міській дитячій лікарні на капітальний ремонт очікував років зо 30, хоч сюди постійно звертається чимало пацієнтів, адже на всю поліклініку спірометрію та ЕКГ-діагностику роблять лише тут. «Ці кабінети уже не витримували викликів сьогодення. Коштом закладу провели повний капітальний ремонт, закупили нові меблі та оснастили новим обладнанням. І тепер маємо сучасні та зручні кабінети діагностики та для профільних оглядів дітей», – розповіла директорка міської дитячої лікарні Ольга Бойчук.

  Окрім того, в лікарні оновили кабінет офтальмолога, лікаря-невролога і педіатра. «Невролог консультує особливу категорію пацієнтів, у яких можуть бути складні діагнози і які, відповідно, потребують належних умов — тиші, не надто яскравого світла. Раніше лікар був змушений проводити огляд в одному кабінеті, де перебувало одночасно кілька дітей. Тому ми вирішили обладнати нове приміщення», – зазначила Ольга Бойчук.

  У дитячій лікарні також планується з коштів міжнародного гранту відремонтувати коридор, кабінети і спортзал на другому поверсі, повідомив міський голова Руслан Марцінків.

  Народна депутатка України Оксана Савчук під час огляду оновлених кабінетів дитячої лікарні зауважила, що, попри непросту ситуацію з фінансуванням медицини з держбюджету, Івано-Франківськ показує позитивний приклад: «Жоден лікувальний заклад у нас не закрився, люди не звільняються, а працюють. І це велика заслуга команди міста».

  А відкрите тими ж грудневими днями нове реабілітаційне відділення в міській поліклініці №2, єдине на всю франківську «первинку», оснастили дорогим спеціалізованим обладнанням для відновлення функцій опорно-рухового апарату за 1,5 млн грн. У його числі — і дорогий стельовий підйомник для пацієнтів, які знову вчаться ходити. Він збільшує шанси на повне одужання після інсульту в кілька разів. 

  До останнього часу пацієнти із проблемами опорно-рухового апарату та нервової системи змушені були звертатися в приватні центри та оплачувати таке лікування. Тепер же реабілітація за електронним скеруванням від травматолога чи хірурга безкоштовна. Індивідуальний план реабілітації спеціалісти реабілітаційного відділення складуть з урахуванням стану пацієнта і можливостей самого відділення. Нині в місті налічується близько 800 пацієнтів з хворобами нервової системи та 1400 — з вадами опорно-рухового апарату, що потребують такої реабілітації.

  «У нас є новітня апаратура для відновлення людей з ДЦП, після важких автомобільних аварій, інсультів тощо», – зазначила директорка Центру первинної медичної і консультативно-діагностичної допомоги ІФМР Ольга Савчук.

  Наступного року таке ж відділення реабілітації для маленьких пацієнтів планують відкрити і в дитячій поліклініці на вул. Тичини. Для нього вже закуплено медичне обладнання, залишилось зробити ремонт приміщення.

  Розвиток медичної галузі є одним із пріоритетів міської влади, попри здійснення в Івано-Франківську кількох дорогих інфраструктурних проєктів, зазначив у звіті перед міською громадою в жовтні минулого року міський голова Руслан Марцінків. Міська влада з року в рік фінансує закупівлю діагностичного та лікувального обладнання на десятки мільйонів гривень щорічно і виділяє кошти на капітальний ремонт лікарень та поліклінік.

  «Без нового обладнання та створення належних умов для праці медиків і лікування пацієнтів то були б лише слова — слова про підтримку медицини з боку міської влади, — наголосив очільник Івано-Франківська Руслан Марцінків. — Попри певні фінансові проблеми, наше місто крок за кроком прямує до сучасної охорони здоров’я. Це вже стало очевидним фактом».

  Мирослав СТЕФАНЦІВ

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!