Руслан МАРЦІНКІВ: «Без нового обладнання та створення належних умов для праці медиків і лікування пацієнтів це були б лише слова»

 • Як 2021 рік добре починався для міської поліклініки №5 (в січні тут отримали висококласний УЗД-апарат, а згодом, у серпні, відкрили оновлений інфекційний кабінет), так же цей рік і завершується добре. Днями в цім закладі охорони здоров’я відкрили оновлені терапевтичний і гінекологічний кабінети, в яких створено зручні умови для медиків та їхніх пацієнтів.

  Раніше в терапевтичному кабінеті не було води, умивальника, зрештою, й місця, де присісти. Один із пацієнтів, як розповіла терапевтка Наталія Ожгевич, запропонував зробити ремонт, провести воду та облаштувати умови в кабінеті. «Тож тепер маємо два робочих місця, умивальник, де можна помити руки. Тепер дуже зручно працювати», – каже медик.

  Брак належних умов особливо відчувається, як відомо, в жіночих кабінетах. «Для професійних оглядів постарались оснастити гінекологічний кабінет максимально. Для цього придбали кольпоскоп з відеосистемою, який дозволяє одразу на первинному прийомі діагностувати патологію шийки матки. Для зручності вагітних маємо УЗД-апарат, який зразу ж на місці дає змогу жінці проходити певні обстеження. Тобто для максимальної економії часу і для зручності жінкам усі обстеження можна пройти в одному кабінеті», – зазначила акушерка-гінекологиня і лікарка УЗД міської поліклініки №5 Надія Малінська. 

  Також для жінок і молодих матерів у цьому закладі облаштували і комфортну вбиральню.

  Міська поліклініка №5 і в попередні роки зміцнювала свою технічну базу: у червні 2019 року тут відкрили новий рентген-кабінет, для якого місто закупило сучасний рентген-апарат вартістю 6 млн гривень. А два роки тому в цьому закладі відкрили єдиний на все місто кабінет мамографії для діагностики захворювань молочної залози жінки.

  Як зазначав у звіті перед міською громадою в жовтні ц. р. міський голова Руслан Марцінків, розвиток медичної галузі є одним із пріоритетів міської влади, попри здійснення в Франківську кількох дорогих інфраструктурних проєктів (з’єднання Північного і Південного бульварів, масштабне впорядкування міста і будівництво нового моста через Бистрицю). Міська влада звертає достатньо уваги на закупівлю діагностичного та лікувального обладнання на десятки мільйонів гривень щорічно і на капітальний ремонт лікарень та поліклінік. У першому півріччі на ремонт медичних закладів Івано-Франківська та придбання для них обладнання з міського бюджету було виділено понад 22 млн гривень.

 • Найбільше змін відбулося в центральній міській клінічній лікарні, де на умовах співфінансування відкрили нове відділення екстреної й невідкладної допомоги і закупили для неї новітній ангіограф, який допомагає обстежувати і лікувати судини без болю та наркозу. Тож тепер у ЦМКЛ є ангіографічна, рентгенопераційна палати та палата відділення інтервенційних методів діагностики і лікування. А ще ця лікарня отримала нове травматологічне відділення з двома операційними, відділення сервісної служби та екстреної медичної допомоги.

  Міська дитяча клінічна лікарня і перинатальний центр цього року отримали сучасні УЗД-апарати та відремонтовані УЗД-кабінети. Відкрито два кабінети УЗД у поліклініках №3 і №5, для яких закуплено три нові УЗД-апарати. Поліклініка №2 отримала кабінет комп’ютерної томографії та ендоскопічний кабінет із новим комп’ютерним томографом і відеоцистоскопом. У міській клінічній лікарні №1 відремонтовано операційні хірурічного відділення та коридор травматологічного відділення. Також відкрито сучасні лікарські амбулаторії в Тисменичанах і Братківцях Івано-Франківської МТГ.

  «За останнє п’ятиріччя у Франківську кардинально змінено підхід до медичної галузі — підтримка системи охорони здоров’я нині є одним із пріоритетів міської влади. Без нового обладнання та створення належних умов для праці медиків і лікування пацієнтів це були б лише слова. Місто, певна річ, не може самостійно і швидко розв’язати всі проблеми медичних закладів, бо для цього йому бракує коштів, а тому в цій справі сподівається на більшу підтримку держави. Та попри проблеми з цим реалізацією конкретних справ у своїх медзакладах Франківськ крок за кроком прямує до сучасної охорони здоров’я», – наголосив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

  Мирослав СТЕФАНЦІВ

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!