Руслан Марцінків: Без нового обладнання та створення умов для праці медиків і лікування пацієнтів то були б лише слова про підтримку медицини…

 • Навіть попри фінансові складнощі через війну міська влада Івано-Франківська і нині продовжує підтримувати розвиток своїх медичних закладів. Нещодавно в травматологічному та хірургічному відділеннях КНП «Міська клінічна лікарня №1 Івано-Франківської міської ради» відкрито нові операційні блоки із сучасним обладнанням. За міські кошти, а це 7,5 мільйона гривень, тут виконано ремонти та закуплено сучасне медичне обладнання. Це не лише полегшило працю лікарів —  адже тепер тривалість складних операцій скоротилася до чотирьох годин, а й допомагає пацієнтам значно легше проходити післяопераційну реабілітацію.

  Раніше в лікарні були операційні, проте не було окремих операційних блоків. Тепер тут все радикально замінили на нове, а при проєктуванні блоку було враховано все до дрібниць, придбано новітнє медичне обладнання та меблі й створено належні умови для роботи медичного персоналу. Нові операційні блоки відповідають усім санітарно-гігієнічним вимогам. Тут встановили сучасні системи фільтрації, зволоження та кондиціонування приміщення, що дуже допомагає в роботі, особливо в літній час. Для операційних закуплено нове обладнання – сучасні операційні столи з електричним регулюванням, лапароскоп з моно- та біполярною діатермією, ультразвуковий апарат із функцією ультразвукової кавітації ран, лазерні апарати та інше додаткове устаткування, яке поліпшує роботу лікарів і створює певні зручності для пацієнтів.

  Як розповів завідувач хірургічного відділення міської клінічної лікарні №1 Ярослав Козань, останнє оновлення в лікарні допомогло радикально скоротити тривалість операцій. Якщо при діагнозі рак головки підшлункової залози операція тривала вісім-дев’ять годин, то тепер на три-чотири години коротше.

  Оновлено обладнання та операційний блок і в травматологічному відділенні, де роблять практично всі операції на кістках і на суглобах, ендопротезування великих суглобів, артероскопічні операції з реконструкції патологій колінного суглобів та остеосинтез всіх трубчатих кісток людини. Нові апарати значно полегшують як працю хірургам-ортопедам, так і реабілітацію пацієнтів. «Ми забезпечені практично всією апаратурою, яка потрібна для виконання всіх ортопедичних і травматологічних операцій. Зокрема, маємо електронно-оптичний перетворювач, артоскопічну стійку, операційні ортопедичні столи та інше обладнання», — повідомив завідувач травматологічного відділу МКЛ №1 Василь Чужак.

  Як зазначив на відкритті оновлених травматологічного та хірургічного відділень МКЛ №1 міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, у цій лікарні надалі треба буде ремонтувати і палати. 

  Хоч нині місцевій владі дуже непросто віднайти кошти на соціальну сферу, понад два місяці тому було також відкрито новий кабінет профілактичних щеплень для населення, в  т. ч. вакцинування проти COVID-19, і в міській поліклініці №5, де повністю все переобладнали: провели капітальний ремонт, оновили меблі та закупили холодове обладнання.

 • «Без нового обладнання та створення належних умов для праці медиків і лікування пацієнтів то були б лише слова про підтримку медицини з боку міської влади, — наголошує чільник Івано-Франківська Р. Марцінків. — Але попри фінансові проблеми наше місто крок за кроком прямує до сучасної медицини».

  У попередні роки міська влада фінансувала закупівлю діагностичного та лікувального обладнання для лікарень і поліклінік на десятки мільйонів гривень щорічно. Розвиток системи охорони здоров’я експерти вважають одним із найбільш виразних пріоритетів в Івано-Франківську.

  Мирослав Стефанців.

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!